X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dawne opowieści ludów himalajskich

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 10:30
Audio
  • Dawne opowieści ludów himalajskich w Polskim Radiu Dzieciom. Zaprasza Anna Wójcikiewicz 10.03.2018.
(Zdj. ilustracyjne)
(Zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock

Odwiedzimy dziś krainy o niezwykle bogatej i starej kulturze, położone w jednym z najbardziej niedostępnych i surowych rejonów świata w Himalajach. To najwyższy łańcuch górski na Ziemi. Rozciąga się w Azji południowej, na terenach należących do Pakistanu, Indii, Nepalu, Butanu i Tybetu czyli Tybetańskiego Regionu Autonomicznego znajdującego się w granicach Chin. Te niedosiężne, monumentalne i skaliste grzbiety, nikną w chmurach, a ich wierzchołki pokrywają wieczne śniegi i lodowce. Zajmują wielką powierzchnię. Ciągną się pomiędzy Niziną Hindustańską na południu, a dolinami wielkich azjatyckich rzek: Indusu i Brahmaputry na północy. Oddzielają one Himalaje od mniejszych łańcuchów górskich południowego Tybetu: Karakorum, Kunlun i Hindukuszu. Himalaje Wysokie rozciągają się od masywu Nanga Parbat na zachodzie po przełom Brahmaputry na wschodzie. Marzeniem każdego himalaisty, jest zdobycie Korony Himalajów czyli 14 ośmiotysięczników, z których aż 10 wznosi się w Himalajach, a pozostałe cztery w sąsiednich górach Karakorum, drugich pod względem wysokości na Ziemi. Są to: najwyższy na świecie Mount Everest, inaczej Chomolungma, sięgające 8848 m. n.p.m.,nastepne są Kangchenjunga, Lhotse, Makalu, Dhaulagiri, Manaslu, Cho Oyu, Nanga Parbat, Annapurna oraz Shishapangma. Ale to nie wszystko... Na dalszą część opowieści zaprasza Anna Wójciekiewicz.

Zapraszamy na audycję "Opowieści ludów świata” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę od 9.00 do 10.00

jo


Zobacz także

Czytaj także

Opowieści ludów świata o tropikalnych rejonach Ameryki Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 15:10
rozwiń zwiń