X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Marta Lipczyńska-Gil i jej miesięcznik "Ryms"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 13:31
Miesięcznik Ryms - kwartalnik o książkach dla dzieci i młodzieży, i wortal pod tym samym tytułem od lat doceniane są przez rodziców. Wydawnictwo Hokus Pokus promuje ambitne książki dla dzieci i młodzieży - wydane przez nie "Lato Adeli" - wrocławskiej poetki i pisarki Agnieszki Wolny-Hamkało zostało Książką Roku 2019 w konkursie Polskiej Sekcji IBBY.
Audio
  • Marta Lipczyńska-Gil: od książek dla dorosłych wolę ambitną literaturę dziecięcą (Kulturalna Strefa/Polskie Radio Dzieciom)_9.02.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/GNT STUDIO

Właścicielką i pomysłodawczynią wszystkich tych projektów jest Marta Lipczyńska-Gil, która była gościem Kulturalnej Strefy i opowiadała Martynie Chuderskiej o swojej pracy.
- Ryms powstał z uczucia niedosytu. Za mało pisze się o literaturze dla dzieci i młodzieży w sposób poważny i uważny - tłumaczy na stronach internetowych swoją decyzję o założeniu kwartalnika. Zaczęło się jednak od pomysłu na dwumiesięcznik "Twórcza szkoła" - poświęcony był alternatywnym metodom nauczania. Do dziś Marta Lipczyńska - Gil uważa, że kiedy nauczyciele dostaną zielone światło dla swoich pomysłów i wsparcie od rodziców, którzy mogą w nich pomóc, to w publicznej szkole można zrobić różne ciekawe rzeczy.

Ale w wieczornej audycji Polskiego Radia Dzieciom opowiada przede wszystkim o książkach: - Coraz mniej mnie zachwyca książka dla dorosłych. Ciągle je zaczynam i nie kończę. A ja lubię literaturę mocną, nie przegadaną i dwuznaczną. To właśnie dały mi książki dla dzieci, dobrzy autorzy i wysoki poziom kształtują późniejszych dorosłych, którzy będą wybredni i będą stawiać wymagania sobie i książkom, których szukają - przekonuje gość Martyny Chuderskiej w audycji "Kulturalna Strefa".

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja: Kulturalna Strefa
Rozmawiała: Martyna Chuderska
Data emisji: 09.02.2020.
Godzina emisji: 21:00
Audycja "Kulturalna strefa" w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

***
Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

jo

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca czas wolny
Zobacz także

Czytaj także

Recytuj z Warszawską Syrenką!

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 10:00
Do tego konkursu od lat przystępują tysiące dzieci. Natomiast do ścisłego finału dostaje się około 200 osób. W tym roku zapewne będzie podobnie. Zatem 43. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka 2020" czas zacząć!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmawiajmy z naturą. "Słowik i Babka Natura" w lubelskim teatrze Hansa Christiana Andersena

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 12:46
Babcia Dora mieszka na wsi i wcale nie jest zwyczajną Babcią – rozmawia z Matką Naturą, roślinami i zwierzętami, zna mnóstwo baśni, a jej mąż - Dziadek - jest zapalonym pszczelarzem. Ale kiedy Dziadek umiera, gospodarstwo trzeba sprzedać, a Babcia przeprowadza się do rodziny w mieście. W audycji "Kulturoteka" relacja z premiery sztuki "Słowik i Babka Natura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzikie Łabędzie" - premiera teatralna i warsztaty filmowe "Klatka Po Klatce"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 12:14
"Daleko stąd, tam, dokąd lecą jaskółki, kiedy u nas jest zima, mieszkał król, który miał jedenastu synów i jedną córkę, Elizę" - tak rozpoczyna się jedna z tych baśni Andersena, to których twórcy sięgają najczęściej. Dwanaście łabędzi - historia dwunastu królewiczów i ich siostry Elizy, skrzywdzonych przez złą macochę. Tę piękną opowieść o poświęceniu się dla innych, już niedługo będzie można obejrzeć na scenie krakowskiego teatru Groteska.
rozwiń zwiń