Polskie Radio Dzieciom

W "Kulturalnej strefie" w Polskim Radiu Dzieciom rozmowa o 10. edycji festiwalu "Kino w Trampkach"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 12:50
To już dziesiąta odsłona festiwalu filmowego dla dzieci i młodzieży Kino w Trampkach. Propozycje programowe obejmują "10 na 10", czyli dychę polskich produkcji filmowych dla dzieci i młodzieży na 10-lecie Kina w Trampkach, konkursy filmów dziecięcych czy konkursy filmów młodzieżowych. Będzie też „Naturalnie”, czyli cykl filmów związanych z naturą i jej tajemnicami czy prezentacja filmów stworzonych przez młodych widzów. Nie zabraknie także konkursu fotograficznego Niewidzialny Przyjaciel – Dzikie Zwierzęta Warszawy i konkursu na scenariusz filmowy Napisz Scenariusz i Zachwyć Młodego Widza. 
Posłuchaj rozmowy o festiwalu Kino w trampkach w audycji całodobowego Polskiego Radia Dzieciom.
Posłuchaj rozmowy o festiwalu "Kino w trampkach" w audycji całodobowego Polskiego Radia Dzieciom.Foto: Shutterstock.com/Zoriana Zaitseva

Festiwal  "Kino w Trampkach", startuje 23.05 i potrwa do 05.06. Jest to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników kina, które inspiruje do rozmów, rozwija wrażliwość i estetykę i poszerza horyzonty. Nie obędzie się bez dobrych filmów, spotkań i rozmów. Po dwóch latach będziemy mieli możliwość poczucia energii wydarzenia na żywo, ale festiwalowe filmy można oglądać także on-line. W tym roku festiwal zagości stacjonarnie w warszawskiej Kinotece. 

Posłuchaj
59:57 2022_04_24 21_00_02_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 10. edycja festiwalu Kino w Trampkach. Rozmowa z dyrektorką festiwalu

 

Podczas festiwalu nie zabraknie dziecięcych i młodzieżowych grup jurorskich. Jak zauważają gościnie Kulturalnej Strefy, jest to trudna, odpowiedzialna i wymagająca praca. To właśnie młodzi ludzie przyznają główne nagrody. Dorosłe grupy jurorskie przyznają nagrody honorowe. Aspirujący do tego, by znaleźć się w składzie dziecięcego lub młodzieżowego jury mieli do wypełnienia kwestionariusze, w których pojawiło się pytanie o motywację do bycia jurorem. 

Więcej na temat festiwalu Kino w Trampkach w Kulturalnej Strefie na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja:  "Kulturalna strefa" 
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Agnieszka Drzewiecka-Protić – dyrektorka festiwalu „Kino w trampkach”, Anna Stadnik – dyrektorka programowa Data emisji: 24.04.2022
Godzina emisji: 21:00

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Czytaj dalej:


*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Zobacz także
Czytaj także

W "Kulturalnej strefie" wizyta w Zaułku Animacji

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2022 18:29
W "Kulturalnej Strefie" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedzieliśmy słuchaczom o miejscu, które zrodziło się z miłości do teatru i potrzeby spotkania z drugim człowiekiem. W Zaułku Animacji w Lanckoronie, znaleźć można unikatowe, rzadko spotykane formy teatru plastycznego, powstają tu też spektakle i projekty, które inspirują do zainteresowania się sztuką i twórczego myślenia. Nad wszystkim czuwa Krzysztof Falkowski - aktor, reżyser, twórca Teatru Falkoshow.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Domek z Sercem – inicjatywa Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 12:15
Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek to wyjątkowe miejsce, które można znaleźć obecnie w dwóch lokalizacjach na Starym Mieście w Warszawie. Główny oddział funkcjonuje przy ulicy Podwale 15, a oddział wystaw czasowych działa pod adresem Krzywe Koło 2/4. Oprócz wystaw stałych i czasowych, muzeum organizuje także liczne wydarzenia, warsztaty i konkursy, a także zbiórki i projekty, których celem jest niesienie pomocy.
rozwiń zwiń