X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

W "Kulturalnej strefie" w Polskim Radiu Dzieciom rozmowa o 10. edycji festiwalu "Kino w Trampkach"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 12:50
To już dziesiąta odsłona festiwalu filmowego dla dzieci i młodzieży Kino w Trampkach. Propozycje programowe obejmują "10 na 10", czyli dychę polskich produkcji filmowych dla dzieci i młodzieży na 10-lecie Kina w Trampkach, konkursy filmów dziecięcych czy konkursy filmów młodzieżowych. Będzie też „Naturalnie”, czyli cykl filmów związanych z naturą i jej tajemnicami czy prezentacja filmów stworzonych przez młodych widzów. Nie zabraknie także konkursu fotograficznego Niewidzialny Przyjaciel – Dzikie Zwierzęta Warszawy i konkursu na scenariusz filmowy Napisz Scenariusz i Zachwyć Młodego Widza. 
Posłuchaj rozmowy o festiwalu Kino w trampkach w audycji całodobowego Polskiego Radia Dzieciom.
Posłuchaj rozmowy o festiwalu "Kino w trampkach" w audycji całodobowego Polskiego Radia Dzieciom.Foto: Shutterstock.com/Zoriana Zaitseva

Festiwal  "Kino w Trampkach", startuje 23.05 i potrwa do 05.06. Jest to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników kina, które inspiruje do rozmów, rozwija wrażliwość i estetykę i poszerza horyzonty. Nie obędzie się bez dobrych filmów, spotkań i rozmów. Po dwóch latach będziemy mieli możliwość poczucia energii wydarzenia na żywo, ale festiwalowe filmy można oglądać także on-line. W tym roku festiwal zagości stacjonarnie w warszawskiej Kinotece. 

Posłuchaj
59:57 2022_04_24 21_00_02_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 10. edycja festiwalu Kino w Trampkach. Rozmowa z dyrektorką festiwalu

 

Podczas festiwalu nie zabraknie dziecięcych i młodzieżowych grup jurorskich. Jak zauważają gościnie Kulturalnej Strefy, jest to trudna, odpowiedzialna i wymagająca praca. To właśnie młodzi ludzie przyznają główne nagrody. Dorosłe grupy jurorskie przyznają nagrody honorowe. Aspirujący do tego, by znaleźć się w składzie dziecięcego lub młodzieżowego jury mieli do wypełnienia kwestionariusze, w których pojawiło się pytanie o motywację do bycia jurorem. 

Więcej na temat festiwalu Kino w Trampkach w Kulturalnej Strefie na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja:  "Kulturalna strefa" 
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Agnieszka Drzewiecka-Protić – dyrektorka festiwalu „Kino w trampkach”, Anna Stadnik – dyrektorka programowa Data emisji: 24.04.2022
Godzina emisji: 21:00

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Czytaj dalej:


*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Zobacz także

Czytaj także

W "Kulturalnej strefie" wizyta w Zaułku Animacji

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2022 18:29
W "Kulturalnej Strefie" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedzieliśmy słuchaczom o miejscu, które zrodziło się z miłości do teatru i potrzeby spotkania z drugim człowiekiem. W Zaułku Animacji w Lanckoronie, znaleźć można unikatowe, rzadko spotykane formy teatru plastycznego, powstają tu też spektakle i projekty, które inspirują do zainteresowania się sztuką i twórczego myślenia. Nad wszystkim czuwa Krzysztof Falkowski - aktor, reżyser, twórca Teatru Falkoshow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domek z Sercem – inicjatywa Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 12:15
Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek to wyjątkowe miejsce, które można znaleźć obecnie w dwóch lokalizacjach na Starym Mieście w Warszawie. Główny oddział funkcjonuje przy ulicy Podwale 15, a oddział wystaw czasowych działa pod adresem Krzywe Koło 2/4. Oprócz wystaw stałych i czasowych, muzeum organizuje także liczne wydarzenia, warsztaty i konkursy, a także zbiórki i projekty, których celem jest niesienie pomocy.
rozwiń zwiń