!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Grzegorz Kasdepke jakiego nie znacie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 18:23
Pisarz, dziennikarz. Wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Jego teksty publikuje wydawnictwo: Literatura, Nasza Księgarnia, Egmont, Dwie Siostry, Wydawnictwo Literackie, Tamaryn, Agora i Muza.
Na zdjęciu Grzegorz Kasdepke - autor literatury dziecięcej i młodzieżowej, juror konkursu Gwiazdkopisanie w Polskim Radiu Dzieciom.
Na zdjęciu Grzegorz Kasdepke - autor literatury dziecięcej i młodzieżowej, juror konkursu "Gwiazdkopisanie" w Polskim Radiu Dzieciom.Foto: Paweł Belter/Polskie Radio

Jest laureatem wielu nagród - między innymi tej nadanej przez dzieci. W 2019 roku Kapituła Orderu Uśmiechu postanowiła dołączyć go do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Kacperiada, Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu, Najpiękniejsze mity dla dzieci,
no i Detektyw Pozytywka to tylko niektóre z napisanych przez niego książek, do których młodzi czytelnicy ciągle zaglądają. Takiego Grzegorza Kasdepke znamy na co dzień.

Tym razem Martyna Chuderska namówiła literata do zwierzeń muzycznych i wspomnień z lat młodości. 

Posłuchaj
59:34 2021_04_04 21_00_02_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 4 kwietnia godz. 21:00


Kiedy postanowił zostać pisarzem? Jak młody Grześ tłumaczył się w autobusie z dredów, które w czasach młodości z dumą nosił na głowie? Czemu woli mity greckie od wszystkich innych legend świata? Po co gromadzi filmy na DVD? I na czyj sygnał włączał przycisk "record" na swoim starym "Grundig’u" żeby nagrytać z radia utwory, których gdzie indziej w Polsce się nie słyszało?

Oto Grzegorz Kasdepke jakiego nie znaliście.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 4.04.2021.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Grzegorz Kasdepke
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 


Zobacz także
Czytaj także

Rozmowa z autorami książki "Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 11:00
Jeśli wśród słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom są podróżnicy, to na pewno ucieszy ich ta audycja. Usłyszeliśmy w niej o tym, że można kajakiem przepłynąć ocean. I o człowieku, który tego dokonał. Aleksander Doba, latał szybowcem, skakał na spadochronie, a ocean kajakiem przepłynął aż trzy razy! A na koniec życia zdobył Kilimandżaro - "dach Afryki"!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr 21. Rozmowa z założycielką w "Kulturalnej strefie"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 11:21
Wszystko zaczęło się od szkolnych zajęć świetlicowych i w pewnym sensie od prostej artystycznej terapii. Ale nie mieli własnej siedziby i  pod swój dach przyjmowały ich różne instytucje kultury. A kiedy już stanęli na prawdziwej scenie, nie było odwrotu, postanowili być prawdziwym teatrem, bo co to przecież za teatr na niby.. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wszystkie Kolory Świata" mówią: masz prawo być sobą! Rozmowa z Joanną Fabicką

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 20:45
Prawo do wychowania w rodzinie, do własnych tajemnic, do własnej tożsamości, do swobody myśli, do szacunku, do godności osobistej… Konwencja Praw Dziecka, przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. jasno określa status prawny małego człowieka: dziecko, choć wymaga szczególnej opieki i ochrony prawnej to jest samodzielnym podmiotem i wymaga poszanowania jego tożsamości, godności i prywatności.
rozwiń zwiń