X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak przygotować ekologiczną i apetyczną szkolną śniadaniówkę

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 12:30
Jesień to czas pluchy, słoty i krótkich dni. Więcej czasu spędzamy w domu i mamy go też więcej na smaczne i zdrowe dania. Dlatego w audycji "Zbieraj z klasą" w Polskim Radiu Dzieciom, zaproponowaliśmy takie dania, które sprawią nam przyjemność i umilą jesienny czas.
Foto: zdjęcie z książki Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento
Foto: zdjęcie z książki "Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento"Foto: Zdjęcie z książki "Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento"

Jak się zdrowo odżywiać? Jakie ekologiczne potrawy można przyrządzić? Które z nich będą smaczne i szybkie do przygotowania? Co może zawierać "ekologiczna szkolna śniadaniówka"?
Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji.

Posłuchaj
31:26 Dzieci_AAC 2020_10_08-17-14-29.mp3 Ekologiczna szkolna śniadaniówka (Zbieraj z klasą/Polskie Radio Dzieciom)_08.10.2020.

 

Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: 08.10.2020
Godzina emisji: 17.15

Wszystkie archiwalne audycje znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na stronie audycji "Zbieraj z klasą".

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją o tym samym tytule, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl oraz w aplikacji Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: ekologia edukacja dieta
Zobacz także

Czytaj także

Ochrona przyrody i dbałość o środowisko

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 18:01
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baterie i elektrośmieci. Kto tak naprawdę je sprząta?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 20:52
Przyszła wiosna, więc sprzątamy domy, ogrody, szafy, spiżarnie. Pozbywamy się starych i nieużywanych sprzętów, których nie można wyrzucać do kosza na śmieci, i które trzeba utylizować w specjalnie wyznaczonych miejscach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żyj ekologicznie! Jak przekonać nieprzekonanych

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 10:06
"Ale to nudne! Po co tak segregować te śmieci? Mi się to i tak nie uda!" - słyszeliście już kiedyś od kogoś takie zdania? Wydaje się, że ci, którzy tak mówią nigdy nie zrozumieją ekologii. A może wystarczy bardzo mocno przytulić babcię i dziadka, uśmiechnąć się do rodziców czy przyjaciół i powiedzieć im wszystkim: posłuchajcie - muszę z wami poważnie porozmawiać o mojej i naszej przyszłości?
rozwiń zwiń