X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wesołe Mazurki z Pragi zapraszają do wspólnej zabawy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 11:35
Tosia, Karolina, Zosia, Wojtek, Helena, Marysia i Naomi, a także prowadząca zespół Paula Kinaszewska opowiadali nam, dlaczego warto interesować się muzyką ludową, i zagrali dla nas swoje ulubione melodie.
Audio
  • Wesołe Mazurki z Pragi - z kulturą ludową za pan brat (Źródełko/Polskie Radio Dzieciom)
Wesołe Mazurki z Pragi
Wesołe Mazurki z PragiFoto: Tomasz Barański PR

W niedzielne przedpołudnie słuchaliśmy, czyj tata łamie podkowy gołymi rękami, a także kim byli podhalańscy zbójnicy i dlaczego śpiewamy o nich piosenki oraz kiedy rozsypywano po domu roślinę zwaną tatarakiem. Z kolei pani Maria Bienias zdradziła, kto jest patronem maja.Wesołe Mazurki z Pragi, fot. Tomasz Barański PR

- Maj to jest miesiąc Matki Boskiej, każdy to wiedział! Ciedziennie chodziliśmy śpiewać przy kapliczkach, na bosaka! Wyobrażałam sobie, że jestem w niebie - opowiadała słynna śpiewaczka w Wólki Koryckiej Maria Bienias. Wspominała też bieganie boso, kiedy łapała wiosenny mróz, i opisała pewien pierścionek - wyjątkowy prezent, z którego jako mała dziewczynka była bardzo dumna.

W audycji słuchaliśmy także o wyliczankach i piosenkach np. z Biskupizny i Tatr, dowiedzieliśmy się, czym się różni polka od mazurka i co trzeba zrobić, żeby dołączyć do Wesołych Mazurków z Pragi, młodych adeptów muzyki ludowej.

***

Tytuł audycjiŹródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Paula Kinaszewska, Wesołe Mazurki z Pragi (zespół dziecięcy), Maria Bienias

Data emisji: 5.05.2019

Godzina emisji: 11.00

at

Zobacz więcej na temat: kultura ludowa
Zobacz także

Czytaj także

Jak dzieci na wsi świętowały Wielkanoc?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 11:15
Kto śpiewał o gaiku a kto chodził z kogutkiem? W wielkanocnym "Źródełku" wybraliśmy się na jarmark i poznaliśmy kolędujących przebierańców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe Mazurki - święto dzieci

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 11:35
Tym razem w niedzielnej audycji wybraliśmy się na Małe Mazurki - wyjątkowy festiwal dla dzieci! Poznaliśmy tam tajemnicze instrumenty oraz piosenki z różnych krajów, np. z Estonii.
rozwiń zwiń