X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dary jesieni - skarby naszych ogrodów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 12:00
Jesień to czas dojrzewania owoców - jabłek, gruszek i śliwek. W "Źródełku" dowiedzieliśmy się, jak je ususzyć, by powstała pyszna, słodka zupa, a potem odkryliśmy, co mają ze sobą wspólnego październik i paździury czyli resztki, odpady i śmieci.  
Audio
  • Dary jesieni - skarby naszych ogrodów (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Sprawdziliśmy też dlaczego osy i pszczoły nie chcą nam zrobić nic złego, usłyszymy szmaciorza, grozika i zajączka, a melodię ludową na fortepianie zagrał nam zespół Lautari. Przy okazji dowiedzieliśmy się, kto też jeździ bo całym kraju poszukując niesamowitych ludowych zespołów i poznaliśmy kapelę, która gra jakby jednocześnie kręciła się wkoło. Na spotkanie z tradycją zapraszali: Maria Bienias, Paula Kinaszewska, Józef Broda i Hanna Szczęśniak.

***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Józef Broda, Paula Kinaszewska

Data emisji: 13.10.2019

Godzina emisji: 11.00


gs


Zobacz także

Czytaj także

Mariachi, gitary i chili - odkrywamy kulturę Meksyku

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 12:00
Ponad 60 indiańskich języków i aż 350 dialektów, jeżdżący na koniach pastuszkowie w kapeluszach, tradycyjne kapele mariachi i tajemnicza melodia sygnalizująca nadjeżdżający wózek z lodami. W ostatniej odsłonie „Źródełka” wybraliśmy się do Meksyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rytmy Afryki – nie tylko dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 12:00
W „Źródełku” odbyliśmy muzyczną podróż na zachodnie wybrzeża Afryki. Tam właśnie leży Republika Zielonego Przylądka, kraj wulkanów i plaż, znajdujący się na 26 wyspach, które jeszcze kilkaset lat temu nie były zamieszkane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym jest suwak, a czym podróżniak?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 12:00
Czy ze źdźbła słomy można zrobić instrument? Kto pisał atramentem i jakie ławki stały w wiejskiej szkole? W ostatnim "Źródełku' Paula Kinaszewska zdradziła nam do jakich melodii tańczyli dziadkowie, a jakie towarzyszyły muzykantom w drodze na wesele.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak brzmi i wygląda baraban?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 12:00
W której części Polski tańczy się i skacze pod sufit aż do zdarcia butów? Na kogo spadło w lesie drzewo, a kto spalił kołdrę piekąc placki? W "Źródełku" moc atrakcji.
rozwiń zwiń