X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Mazury. Magiczna kraina dla dużych i małych

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 10:58
Dobre diabły przybierające postać czarnych kurczaków, magiczne działania lipy i klonu, liczenie wspak i spluwanie albo wiązanie czerwonych wstążek, aby odgonić złe moce. Wszystkie te niezwykłe sprawy wydarzały się dawniej na Mazurach.
Audio
  • Z wizytą w mazurskich lasach (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Mazury
MazuryFoto: Shutterstock/Slawomir Kruz

W „Źródełku” do tej przepięknej krainy pełnej jezior zabrała nas niezwykła baśń Marcina Rumińskiego. W ramach akcji #folkwdomu Marcin wraz z córką o pięknym staropolskim imieniu Dobrosława opowiedzieli nam o swoim regionie, w którym mieszają się wpływy i zwyczaje z Niemiec, Litwy i Polski.

Paula Kinaszewska przedstawiła nas nowym instrumentom – barabanowi i cymbałom, a pani Maria Bienias zabrała w emocjonującą podróż wzdłuż rzeki i zdradzi, jakie niezwykłe sprawy mogą się czasem wydarzyć przy zwykłej sadzawce.

***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Marcin Rumiński, Paula Kinaszewska

Data emisji: 24.05.2020

Godzina emisji: 11.00

Zobacz także

Czytaj także

Czy gęś może mieć coś wspólnego z weselem?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 10:55
Jak w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia wykorzystać papier, nożyczki, kredki, orzechy, farbki i wstążki? Czym mieszano kogel mogel i dlaczego nasze omy, czyli babcie, gotują najlepiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznajemy tajemnice kuchni

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 12:00
Metalowy bunclok, nudelkula do groźnego wymachiwania, ochronna brotbiksa, pyszne hawerfloki, pachnące kakałszale i kleiste gumiklejzy. Może trudno w to uwierzyć, ale wszystkie te niezwykłe rzeczy znajdziemy w sercu naszych domów – w kuchni.
rozwiń zwiń