X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Poznajemy tajemnice kuchni

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 12:00
Metalowy bunclok, nudelkula do groźnego wymachiwania, ochronna brotbiksa, pyszne hawerfloki, pachnące kakałszale i kleiste gumiklejzy. Może trudno w to uwierzyć, ale wszystkie te niezwykłe rzeczy znajdziemy w sercu naszych domów – w kuchni.
Audio
  • Poznajemy tajemnice kuchni (Polskie Radio Dzieciom /Źródełko)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W "Źródełku" ekspertki od śląskich spraw, Katarzyna Dudziak i Karo Przewłoka, zabrały nas we wspaniałą podróż wokół półek, szafek, pieca i lodówki, a potem przypomniały przygody pewnego pechowego gołębia. Do kuchni zajrzeliśmy też z panią Marią Bienias, która nauczyła nas podstaw wiejskiej ekologii. Dowiedzieliśmy się jak niczego nie zmarnować – oddając resztki psom, owcom i kurom albo łatając dziury na spodniach – i jak z niczego zrobić coś – z kamienia młotek, a z mąki – klej. W ramach akcji #folkwdomu spotkaliśmy się to z Małgosią, Mają, Marysią i Lenką z Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Bydgoska", które opowiedziały nam jak wygląda kujawski strój ludowy i co robić, gdy się tęskni za szkołą oraz zaśpiewały nam jedną ze swoich ulubionych piosenek.

***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Kasia Dudziak i Karo Przewłoka, Małgosia Zagajewska i Ksawery Wójciński

Data emisji: 17.05.2020

Godzina emisji: 11.00

gs

Zobacz także

Czytaj także

Z Marzanną i biocianem witamy wiosnę!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 12:05
Na pewno już słyszeliście, że jeżeli zobaczycie bociana, to znak że wiosna już się rozpoczęła. Właśnie teraz te przynoszące szczęście i radość ptaki powinny przylecieć już z ciepłych krajów, wrócić do starych gniazd albo założyć nowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy świat wykluł się z jajka?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 12:00
Kiedy czasem tak się zdarza, że nie możemy dużo czasu spędzać na zewnątrz, wtedy podróże ograniczamy do minimum, a raczej – odbywamy je po własnym domu. Gdzie w domu wisi kromlojchter? Co się stanie, gdy zawiniemy komuś wokół guzika pukiel naszych włosów? W którym miejscu najlepiej rozsypać skorupki jajka, żeby chroniły nas przed złymi mocami? O tym wszystkim dowiedzieliśmy się ze „Źródełka”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie rosną tulpy, nelki i gynsi pympek?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 10:15
Jak zbudować ogródek na podwórku, a z czego można go zrobić w domu?  Po czym rozpoznać owocowe drzewka – wisienkę, śliwkę, jabłonkę i gruszę?  wiosennym "Źródełku" przyjrzeliśmy się uważnie kwiatkom, drzewkom i ptakom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domowa apteczka naszych babć

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 12:00
Plasterki surowego ziemniaka, kulki z chleba, sok z aloesu, herbata z miodokrzewu, lipy albo czarciego pazura – choć pozornie ze sobą niezwiązane, wszystkie mogą nam bardzo pomóc. Od tysięcy lat ludzie na całym świecie przyglądali się różnym roślinom, sprawdzając ich działanie. Dlatego doskonale znali otaczającą ich przyrodę – kwiaty, trawy, liście, krzewy i drzewa.
rozwiń zwiń