X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czy gęś może mieć coś wspólnego z weselem?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 10:55
Jak w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia wykorzystać papier, nożyczki, kredki, orzechy, farbki i wstążki? Czym mieszano kogel mogel i dlaczego nasze omy, czyli babcie, gotują najlepiej?
Audio
  • Czym mieszano kogel mogel i dlaczego nasze omy, czyli babcie, gotują najlepiej? (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W ostatnim "Źródełku" Maria Bienias wyjaśniła nam, jak z miękkich piór i puchu stworzyć można wielkie poduchy i ciepłe kołdry, ale też wspomniała, jak czasem chłopcy potrafili wpuścić do domu wróbla albo gołębia żeby narobił bałaganu, czy straszyć dziewczyny, wychylając się zza okna w dziwacznych przebraniach. Kasia Dudziak i Karo Przewłoka, wraz ze specjalnie zaproszonymi gośćmi, zdradziły jak dawniej zdobyć można było słodycze i opowiedziały o pysznych ciastach, które na Górnym Śląsku jedzą dzieci. A Paula Kinaszewska zaśpiewała i opowiedziała, jak to dawniej, zanim jeszcze zaczęliśmy wierzyć w różne rzeczy, wszystkich nas łączyło to, że obserwowaliśmy świat i czekaliśmy na wiosnę i światło.

 ***

Tytuł audycji: Źródełko 

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Paula Kinaszewska, Karo Przewłoka i Katarzyna Dudziak

Data emisji: 15.12.2019

Godzina emisji: 11.00

 gs


Zobacz także

Czytaj także

Mariachi, gitary i chili - odkrywamy kulturę Meksyku

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 12:00
Ponad 60 indiańskich języków i aż 350 dialektów, jeżdżący na koniach pastuszkowie w kapeluszach, tradycyjne kapele mariachi i tajemnicza melodia sygnalizująca nadjeżdżający wózek z lodami. W ostatniej odsłonie „Źródełka” wybraliśmy się do Meksyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka wyprawa na grzyby

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 12:00
Bagnioki, pocikołki, sarenki, gołąbki i czerwonki – to wszystko ludowe nazwy grzybów, imiona które nadawali im ludzie na wsi, w zależności od tego, z czym im się kojarzyły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy trzeba bać się burzy?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 15:15
Jak uratować dom przed cieknącym przez dach deszczem? Czy najlepiej grać i bawić się razem, czy osobno? Na te wszystkie pytania odpowiedzieliśmy w kolejnym jesiennym wydaniu „Źródełka”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grudzień - czas prezentów

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 12:02
Również dawniej, na wsi pojawiał się święty Mikołaj, który upominki zostawiał pod poduszką, podróżując dzielnie przez otulony śniegiem, zimny, cichy świat, nocą, kiedy światło i dźwięk rozchodzą się zupełnie inaczej. Niespokojne dzieci wyglądały w tym czasie przez okno, nie chciały iść spać, albo udawały że śpią, tak żeby podejrzeć, jak to ten święty Mikołaj wygląda.
rozwiń zwiń