X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Nasze Muzyczne Źródełko. Przedłużamy termin zgłoszeń do konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 09:00
Wspólne muzykowanie i dzielenie się twórczością w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych łączy muzyków z całego świata, rożne gusta i całe pokolenia. Przyjemność i zabawa jeszcze się podwajają, gdy do akcji wkraczają najmłodsi!
.
.Foto: .

Dlatego Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom po raz drugi otwierają zgłoszenia do konkursu Nasze Muzyczne Źródełko, skierowanego do wszystkich dzieci do 15. roku życia, do muzykujących rodzin, jak i zespołów amatorskich.

Drodzy Rodzice, Wychowawcy, Opiekunowie!

Doskonale czujemy, że wspólne śpiewanie i granie piosenek, własnych czy ulubionego wykonawcy, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie talentów i ekspresji artystycznej naszych dzieci. Jak mało która, pomocna i cenna jest tu muzyka ludowa, która pozwala dzieciom zapoznawać się z najważniejszymi polskimi melodiami, bogactwem kultury, zwłaszcza tej lokalnej oraz świetnie sprawdza się w integrowaniu całych społeczności, promując jednocześnie nieskrępowaną kreatywność w naszych pociechach. 

Dlatego Nasze Muzyczne Źródełko skupia się na twórczości w zakresie muzyki ludowej oraz folkowej, tzn. współczesnej twórczości muzycznej zainspirowanej polską muzyką ludową. – Bardzo się cieszę, że tak wiele dzieci i rodzin wspólnie muzykuje i uczy się muzyki tradycyjnej ze swoich rodzinnych stron – mówi Piotr Kędziorek, szef Radiowego Centrum Kultury Ludowej, zachęcając do zgłoszeń. Do konkursu, podobnie jak w zeszłym roku, zakwalifikować się mogą wszystkie dzieci, małe i duże, indywidualnie, a także grupowo, spośród których Słuchacze wyłonią Laureatów!

ZGŁOSZENIA MOŻNA WYSYŁAĆ DO 31 PAŹDZIERNIKA

Wszystkie zgłoszenia przyjmowane będą według czterech kategorii:

• dla dzieci od 3 do 6 lat
• dla dzieci od 7 do 10 lat
• dla dzieci od 11 do 15 lat
• rodzinna/zespołowa

>>>WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE<<<

Nasze Muzyczne Źródełko po raz pierwszy!

W pierwszej odsłonie konkursu do finału spośród setek zgłoszeń zakwalifikowało się 25 młodych instrumentalistów solo i w grupach. Spośród nich, głosując na ich utwory emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz na stronie internetowej konkursu, słuchacze wybrali laureatów.

Zwycięzcy Konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko” 2020:

•w kategorii 3-6 lat: Jędrzej Bednarczyk – „Lelija”

•w kategorii 7-10 lat: Kamila Kobielus – „Powiedzioł mi jeden chłopiec”

•w kategorii 10-15 lat: Wiktor Marszał – „Jaskółeczki”

•w kategorii rodzinnej/zespołowej: Rakowskie Fijołecki – „A Ty siwy gołąbku mój” oraz Jagoda Pawlak i Fryderyk Jankowski – „Polka na desce”.


 

Zobacz także