Polskie Radio
Section05
Piotr Dorosz

“Śpiewnik wschodnio-mazowiecki” - publikacja Piotra Dorosza

"Domek mojej babci był pięknie usytuowany! Ganek wychodził na zachód, a widok z niego, niezakłócony drzewami czy budynkami, rozciągał się szeroko na pola i łąki. Co wieczór siadaliśmy na tym ganku i obserwowaliśmy zachody słońca. Babcia owijała mnie starą szalinówką, jeszcze po swojej mamie, żeby nie było mi zimno. I śpiewała mi wiejskie piosenki" - Piotr Dorosz
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa Magdalena Tejchma muzyka ludowa muzyka tradycyjna Piotr Dorosz

Odeszli do niebiańskiej orkiestry. Wspominamy zmarłych muzykantów

Choć audycja wypada 1 listopada, a więc w Święto Wszystkich Świętych, jej klimat nawiązywać będzie raczej do dnia następnego, czyli Święta Zmarłych - Zaduszek lub Dnia Zadusznego. W audycji wspominamy artystów ludowych, którzy odeszli od nas po 1 listopada 2019 - Jana Cebulę, Albinę Kuraś i Tadeusza Jedynaka.
Zobacz więcej na temat:  folk kultura ludowa muzyka ludowa Zaduszki muzyka tradycyjna Piotr Dorosz

Dobiegł końca Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

W “Kiermaszu pod kogutkiem” relacja z Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.  O swojej sztuce muzycznej opowiedzieli nam muzycy zakopiańscy - Krzysztof Siuty - wytwórca piszczałek i dud podhalańskich, Piotr Haza - dudziarz i multiinstrumentalista, aktywny propagator kultury podhalańskiej oraz ojciec i syn - Andrzej i Kamil Stachoniowie - akordeoniści.
Zobacz więcej na temat:  kultura ludowa folklor muzyka ludowa muzyka tradycyjna Piotr Dorosz