Polskie Radio Dzieciom

Finał II konkursu Nasze Muzyczne Źródełko! Oto zwycięzcy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 11:30
Dziś mieliśmy nie lada zaszczyt ogłosić zwycięzców Naszego Muzycznego Źródełka II! Poznaliśmy też utwory z płyty „Rakieta” – nowego albumu Tęgich Chłopów stworzonego specjalnie dla młodych Słuchaczy!
Audio
  • Znamy laureatów Naszego Muzycznego Źródełka II
Laureaci Naszego Muzycznego Źródełka
Laureaci Naszego Muzycznego ŹródełkaFoto: monika gigier

Do konkursu Nasze Muzyczne Źródełko II napłynęło ponad 100 zgłoszeń! Bardzo dziękujemy i gratulujemy takiego zaangażowania! Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, bardzo długo i uważnie słuchali nadesłanych utworów, w końcu wybrali spośród setki uczestników 24 finalistów. Następnie na stronie internetowej na tych 24 finalistów mogli głosować Słuchacze – Wy! I to właśnie dzięki Waszym głosom znamy już laureatów. Uwaga, uwaga! Oto laureaci drugiej odsłowny konkursu Nasze Muzyczne Źródełko

⭐️Alina Zoń (kategoria wiekowa 3-6 lat)

Alinka jest 5-letnią dziewczynką, uczęszcza do przedszkola w Ujsołach. Miłością do muzyki góralskiej zaraziła ją starsza siostra Martynka, która uczęszczała do Fundacji Braci Golec. Oprócz śpiewu i gry na skrzypcach Alinka uwielbia taniec i zwierzęta.

Alina Zoń Alina Zoń

 

⭐️Wiktoria Marciak (kategoria wiekowa 7-10 lat)

Wiktoria pochodzi z Jeleśni koło Żywca. Ma 8 lat. Od trzech lat uczęszcza na zajęcia skrzypiec oraz śpiewu białego przy Fundacji Braci Golec jest również uczennicą II klasy skrzypiec przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Rowickiego w Żywcu.

Wiktoria Marciak Wiktoria Marciak

 

⭐️Stanisław Kotlarz (kategoria wiekowa  11-15 lat)

Staś Kotlarz, lat 12, to mieszkaniec Siestrzeni, uczeń I klasy szkoły muzycznej w Grodzisku Mazowieckim. Członek Zespołu Tańca Ludowego Pruszkowiacy, harcerz. Gry na akordeonie uczy się od września tego roku!

Stanisław Kotlarz Stanisław Kotlarz

 

⭐️Czinda Da (kategoria rodzinno-zespołowa)

Dziecięcy Zespół Czinda da, działający przy Stowarzyszeniu dla Borowa w powiecie kartuskim był jedynym reprezentantem Kaszub  w naszym konkursie.  Cieszymy się, że Nasze Muzyczne Źródełko pozwala popularyzować kultury coraz to większej liczby regionów Polski! 

Czinda da Czinda da

 

⭐️Kapela Małków (kategoria rodzinno-zespołowa)

Wiktoria i Michał Małkowie z Dzwoli czyli Kapela Małków zdobyli nagrodę w kategorii zespołowo-rodzinnej ex aequo z grupą Czinda Da.

Kapela Małków Kapela Małków

 

⭐️Zespół Małolipnicanie​ (wyróżnienie)

Dziecięco-młodzieżowy Zespół Regionalny z Lipnicy Małej. Zespół był na tyle interesujący, że jurorzy zdecydowali się przyznać mu wyróżnienie.

Zespół Małolipnicanie Zespół Małolipnicanie

„Rakieta” - odlotowy album Tęgich Chłopów

Ponadto w audycji słuchaliśmy utworów z nowej płyty kapeli Tęgie Chłopy! Tym razem do melodii tradycyjnych, granych przez Tęgie Chłopy, baśniowe piękne teksty napisał członek zespołu – Marcin Żytomirski (tekstów Marcina Żytomirskiego mogliśmy słuchać także w baśni o Księciu Gotfrydzie, zrealizowanej przez Gabrielę Mościcką z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej). „Rakieta” to album dedykowany najmłodszym Słuchaczom muzyki tradycyjnej, ale jesteśmy pewni, że nie tylko oni odnajdą na nim coś dla siebie!

Dziś, tj. w niedzielę, 28 listopada, o godzinie 14.00 w Ośrodku Kultury Oko w Warszawie będzie okazja, by przekonać się o tym na własnej skórze (i na własne uszy!), bowiem Tęgie Chłopy zagrają koncert promujący swój nowy krążek!

Okładka płyty Tęgich Chłopów "Rakieta" Okładka płyty Tęgich Chłopów "Rakieta"

 ***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadził: Piotr Dorosz

Data emisji: 28.11.2021

Godzina emisji: 11.00


 

Zobacz także