X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Finał II konkursu Nasze Muzyczne Źródełko! Oto zwycięzcy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 11:30
Dziś mieliśmy nie lada zaszczyt ogłosić zwycięzców Naszego Muzycznego Źródełka II! Poznaliśmy też utwory z płyty „Rakieta” – nowego albumu Tęgich Chłopów stworzonego specjalnie dla młodych Słuchaczy!
Audio
  • Znamy laureatów Naszego Muzycznego Źródełka II
Laureaci Naszego Muzycznego Źródełka
Laureaci Naszego Muzycznego ŹródełkaFoto: monika gigier

Do konkursu Nasze Muzyczne Źródełko II napłynęło ponad 100 zgłoszeń! Bardzo dziękujemy i gratulujemy takiego zaangażowania! Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, bardzo długo i uważnie słuchali nadesłanych utworów, w końcu wybrali spośród setki uczestników 24 finalistów. Następnie na stronie internetowej na tych 24 finalistów mogli głosować Słuchacze – Wy! I to właśnie dzięki Waszym głosom znamy już laureatów. Uwaga, uwaga! Oto laureaci drugiej odsłowny konkursu Nasze Muzyczne Źródełko

⭐️Alina Zoń (kategoria wiekowa 3-6 lat)

Alinka jest 5-letnią dziewczynką, uczęszcza do przedszkola w Ujsołach. Miłością do muzyki góralskiej zaraziła ją starsza siostra Martynka, która uczęszczała do Fundacji Braci Golec. Oprócz śpiewu i gry na skrzypcach Alinka uwielbia taniec i zwierzęta.

Alina Zoń Alina Zoń

 

⭐️Wiktoria Marciak (kategoria wiekowa 7-10 lat)

Wiktoria pochodzi z Jeleśni koło Żywca. Ma 8 lat. Od trzech lat uczęszcza na zajęcia skrzypiec oraz śpiewu białego przy Fundacji Braci Golec jest również uczennicą II klasy skrzypiec przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Rowickiego w Żywcu.

Wiktoria Marciak Wiktoria Marciak

 

⭐️Stanisław Kotlarz (kategoria wiekowa  11-15 lat)

Staś Kotlarz, lat 12, to mieszkaniec Siestrzeni, uczeń I klasy szkoły muzycznej w Grodzisku Mazowieckim. Członek Zespołu Tańca Ludowego Pruszkowiacy, harcerz. Gry na akordeonie uczy się od września tego roku!

Stanisław Kotlarz Stanisław Kotlarz

 

⭐️Czinda Da (kategoria rodzinno-zespołowa)

Dziecięcy Zespół Czinda da, działający przy Stowarzyszeniu dla Borowa w powiecie kartuskim był jedynym reprezentantem Kaszub  w naszym konkursie.  Cieszymy się, że Nasze Muzyczne Źródełko pozwala popularyzować kultury coraz to większej liczby regionów Polski! 

Czinda da Czinda da

 

⭐️Kapela Małków (kategoria rodzinno-zespołowa)

Wiktoria i Michał Małkowie z Dzwoli czyli Kapela Małków zdobyli nagrodę w kategorii zespołowo-rodzinnej ex aequo z grupą Czinda Da.

Kapela Małków Kapela Małków

 

⭐️Zespół Małolipnicanie​ (wyróżnienie)

Dziecięco-młodzieżowy Zespół Regionalny z Lipnicy Małej. Zespół był na tyle interesujący, że jurorzy zdecydowali się przyznać mu wyróżnienie.

Zespół Małolipnicanie Zespół Małolipnicanie

„Rakieta” - odlotowy album Tęgich Chłopów

Ponadto w audycji słuchaliśmy utworów z nowej płyty kapeli Tęgie Chłopy! Tym razem do melodii tradycyjnych, granych przez Tęgie Chłopy, baśniowe piękne teksty napisał członek zespołu – Marcin Żytomirski (tekstów Marcina Żytomirskiego mogliśmy słuchać także w baśni o Księciu Gotfrydzie, zrealizowanej przez Gabrielę Mościcką z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej). „Rakieta” to album dedykowany najmłodszym Słuchaczom muzyki tradycyjnej, ale jesteśmy pewni, że nie tylko oni odnajdą na nim coś dla siebie!

Dziś, tj. w niedzielę, 28 listopada, o godzinie 14.00 w Ośrodku Kultury Oko w Warszawie będzie okazja, by przekonać się o tym na własnej skórze (i na własne uszy!), bowiem Tęgie Chłopy zagrają koncert promujący swój nowy krążek!

Okładka płyty Tęgich Chłopów "Rakieta" Okładka płyty Tęgich Chłopów "Rakieta"

 ***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadził: Piotr Dorosz

Data emisji: 28.11.2021

Godzina emisji: 11.00


 

Zobacz także