Polskie Radio Dzieciom

Nowa odsłona audycji "Źródełko" - teraz także w formie podcastów!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2023 08:35
Radiowe Centrum Kultury Ludowej i Polskie Radio Dzieciom zapraszają na nową odsłonę niedzielnej audycji "Źródełko". W ramach współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi audycja dostępna jest teraz również w formie podcastów. Na podróż po świecie tradycji i muzyce korzeni zapraszają Hanna Szczęśniak i Piotr Dorosz oraz nowi współprowadzący: Heniek Małolepszy i Przemysław Łozowski. Premierowe odcinki w każdą niedzielę o godz. 11.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
mat. pras.
mat. pras.Foto: mp

Chcąc przybliżyć najmłodszym słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom tajemnice wiejskich tradycji, pieśni i opowieści Radiowe Centrum Kultury Ludowej zaprasza na premierowe wydania "Źródełka". W tej znanej i lubianej przez najmłodszych miłośników radia audycji usłyszeć będzie można opowieści o dawnych zwyczajach, kolorowych strojach, ludowych instrumentach, wiejskich melodiach, pracy w polu, bieganiu po łące, wyliczankach i zabawach oraz zjawach i stworach mieszkających w okolicznych lasach.

Powraca także słuchowiskowa opowieść o przygodach Cyli i Brechta - kaszubskiego rodzeństwa podróżującego po Polsce i pakującego się w różne tarapaty, pozwalająca na odkrywanie tradycji i zwyczajów różnych regionów naszego kraju. W opowieści pojawią się postaci z legend, pojedynki na instrumenty, zagadki kryminalne w gospodarstwie i niezapomniane przygody.

- Naszych słuchaczy zapraszać będziemy na wydarzenia dla dzieci w całym kraju. Nie zabraknie też muzyki wykonywanej przez najmłodszych muzykantów oraz gości-niespodzianek, zabierających nas w  różne zakątki świata - zapowiada Hanna Szczęśniak, dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej współprowadząca audycję "Źródełko".


Piotr Dorosz i Hanna Szczęśniak Piotr Dorosz i Hanna Szczęśniak

Nowymi  współprowadzącymi audycję są: Heniek Małolepszy - muzyk, gawędziarz oraz specjalista od folkloru miejskiego, który przybliżać będzie starodawne tradycje tj. wyliczanki, gry podwórkowe czy instrumenty, jakie można spotkać na ulicach stolicy Polski oraz Przemysław Łozowski - animator kultury, pedagog i muzyk, który wraz z dziećmi i rodzicami skupionymi wokół Lubelskiej Orkiestry Rodzinnej wprowadzać będzie najmłodszych słuchaczy w barwną i bogatą kulturę ludową Lubelszczyzny.

Lubelska Orkiestra Rodzinna to finaliści III Konkursu "Nasze Muzyczne Źródełko" organizowanego przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej i Polskie Radio Dzieciom.  Związana jest z nią także najmłodsza laureatka tego konkursu - Rozalia Kostrzewska, która również będzie w "Źródełku" gościć.

Nowa audycja w każdą niedzielę o godz. 11.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom, ale także w podcastach Polskiego Radia!

***

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

Audycja "Źródełko" powstaje we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Zobacz także
Czytaj także

Czas na nowe folkowe przygody dla najmłodszych!

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2023 11:40
Znana najmłodszym miłośnikom radia audycja "Źródełko" powraca w nowej odsłonie i z nowymi gośćmi! Gotowi?
rozwiń zwiń