Polskie Radio
Section05

Misja kosmiczna Polaka uziemiona. "Jedyna pewna rzecz to cierpliwość"

- Tak to już jest z lotami kosmicznymi, że jeżeli jest jakakolwiek wątpliwość, to ze względów bezpieczeństwa tego startu nie ma. Najpierw to miał być koniec maja, potem kolejno 8, 9 i 10 czerwca. Teraz jest środa. Tak naprawdę jednak okienko pogodowe jest otwarte do 22 czerwca - mówił w Dwójce Jan Pachlowski, specjalny wysłannik Polskiego Radia w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie, gdzie wraz z załogą swojej misji przebywa dr Sławosz Uznański-Wiśniewski.
Zobacz więcej na temat:  Sławosz Uznański Jan Pachlowski Katarzyna Hagmajer-Kwiatek Dwójka

Культура как инструмент интеграции: чему Польше стоит поучиться у Норвегии

Учёная Варшавского университета представила исследование о вовлечении мигрантов в сохранение культурного наследия принимающей страны.
Zobacz więcej na temat:  Украинцы в Польше Мигранты социальная политика Польши

Polskie Radio 24 Politolog: liderzy powinni zrozumieć, że grają do jednej bramki

- Ludzie oczekują zgody, przynajmniej wewnątrz danej koalicji, wyborcy, jak było widać, finalnie nie poszli jeden do jednego głosować na pana Trzaskowskiego, tylko troszkę się "porozmywali". Niewykluczone, że gdyby nie parę zdań za dużo, to Rafał Trzaskowski mógłby zdobyć więcej głosów, a wtedy bylibyśmy w zupełnej innej sytuacji politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krystian Dudek, politolog, ekspert ds. marketingu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Włodzimierz Czarzasty Szymon Hołownia Władysław Kosiniak-Kamysz rząd polityka