Polskie Radio Dzieciom

Szkoła pod żaglami

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 12:15
Kiedyś Kalinka mieszkała w Łodzi i jak większość dzieci grzecznie wstawała rano i szła do szkoły. Ale teraz mieszka na łódce, a jej domem jest często Morze Śródziemne.
Audio
  • Jak to jest być żeglującym uczeniem? (Rodzina pod żaglami/Polskie Radio Dzieciom)_13.09.2019.
Edyta Kos-Jakubczak
Edyta Kos-JakubczakFoto: Rodzina pod żaglami/Jakubczak

Jak sobie radzi z nauką, w jakim języku rozmawia ze spotkanymi ludźmi? I jak to jest, kiedy uczeń może uczestniczyć w zajęciach szkolnych w dowolnym miejscu na ziemi? Posłuchajcie “Rodziny pod Żaglami” o bardzo dziwnej szkole. Całą szkołę Kalinka ma... w internecie​!

Audycja: Rodzina pod żaglami
Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka
Data emisji: 13.09.2019
Godzina emisji: 17.15

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.


Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Strona internetowa: www.polskieradiodzieciom.pl
Profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ 
Konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.


jo

Zobacz więcej na temat: podróże dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Witajcie w Lizbonie!

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 19:31
Filip i Loepold poznają "białe miasto", czyli ..Lizbonę. Dlaczego to miasto jest wyjątkowe?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Równonoc jesienna

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 19:31
Zrównanie dnia z nocą jest od dawna uroczyście świętowane w różnych kulturach. Do dzisiaj jest to jeden z wyjątkowych dni w roku w wielu miejscach na świecie.
rozwiń zwiń