X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Szkoła pod żaglami

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 12:15
Kiedyś Kalinka mieszkała w Łodzi i jak większość dzieci grzecznie wstawała rano i szła do szkoły. Ale teraz mieszka na łódce, a jej domem jest często Morze Śródziemne.
Audio
  • Jak to jest być żeglującym uczeniem? (Rodzina pod żaglami/Polskie Radio Dzieciom)_13.09.2019.
Edyta Kos-Jakubczak
Edyta Kos-JakubczakFoto: Rodzina pod żaglami/Jakubczak

Jak sobie radzi z nauką, w jakim języku rozmawia ze spotkanymi ludźmi? I jak to jest, kiedy uczeń może uczestniczyć w zajęciach szkolnych w dowolnym miejscu na ziemi? Posłuchajcie “Rodziny pod Żaglami” o bardzo dziwnej szkole. Całą szkołę Kalinka ma... w internecie​!

Audycja: Rodzina pod żaglami
Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka
Data emisji: 13.09.2019
Godzina emisji: 17.15

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.


Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Strona internetowa: www.polskieradiodzieciom.pl
Profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ 
Konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.


jo

Zobacz więcej na temat: podróże dzieci
Zobacz także

Czytaj także

Witajcie w Lizbonie!

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 19:31
Filip i Loepold poznają "białe miasto", czyli ..Lizbonę. Dlaczego to miasto jest wyjątkowe?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Równonoc jesienna

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 19:31
Zrównanie dnia z nocą jest od dawna uroczyście świętowane w różnych kulturach. Do dzisiaj jest to jeden z wyjątkowych dni w roku w wielu miejscach na świecie.
rozwiń zwiń