X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 10:00
Złoty Stok to najstarszy ośrodek górniczo-hutniczy w Polsce. Prace wydobywcze prowadzono tu już około 2000 lat p.n.e. Ostatnią kopalnię (rud arsenu) zamknięto w 1961.Szacuje się, że w czasie 700 lat wydobycia zalegających tam złóż pozyskano 16 ton czystego złota! Ostatnio złota się nie wydobywa.
Kopalnia Złoty Stok
Kopalnia Złoty StokFoto: Edyta Kos-Jakubczak

Do dziś jednak można tam poznać historię górnictwa złota i zobaczyć 10-metrowy podziemny wodospad, przejechać się kolejką kopalnianą, i zobaczyć, jak kiedyś płukano złoto - do odwiedzin zaprasza tamtejsze Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota nazywane po prostu Kopalnią Złota. Sztolnia "Gertruda", "Chodnik Śmierci" - na odwiedzających czeka wiele niespodzianek.
Właśnie tam pojechali na "polskie" wakacje Edyta, Kalina i Adam - czyli cała "Rodzina pod żaglami". Co takiego podobało im się najbardziej? I czemu akurat przyjechali do Kotliny Kłodzkiej, skoro do dyspozycji mieli i jacht, i prawie cały świat?


Posłuchaj
25:38 Dzieci_AAC 2020_09_04-16-59-20.mp3 Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku (Rodzina pod żaglami/Polskie Radio Dzieciom)_4.09.2020.

 

Audycja: Rodzina pod żaglami
Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka
Data emisji: 04.09.2020
Godzina emisji: 17.15

Rodzina pod żaglami to 30-minutowa audycja familijna, poruszająca tematykę podróżniczą, pełną dźwiękowych obrazków z życia rodzin, których pasją i codziennością jest pływanie na jachcie. Audycja pozwala poznać terminologię związaną z żeglarstwem oraz codzienne życie żeglującej rodziny Jakubczaków.

Niesamowite rejsy żeglarskie, wyprawy pełne przygód i rodzinnych dylematów na morzu i na lądzie, to tylko niektóre z zagadnień tej audycji, na którą zapraszamy w każdy piątek o godzinie 17:15.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo


Zobacz więcej na temat: podróże żeglarstwo
Zobacz także

Czytaj także

Przez żołądek do serca.. Co jedzą żeglarze 

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 15:00
Zbliża się lato. Już niedługo Kalinka i jej rodzice wyruszą w morską podróż, odwiedzając po drodze kilka krajów dopłyną do Adriatyku - odnogi Morza Śródziemnego. Trasę tę pokonywali także rok temu, ale dziś wyprawa będzie bardziej wymagająca. Z powodu pandemii wirusa Covid-19, zwiedzanie lądu będzie utrudnione, a posiłki trzeba będzie przygotowywać na jachcie. A trzeba wiedzieć, że przygotowywanie posiłków na jachcie to wcale nie taka łatwa sprawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy żeglarze mają przyjaciół?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 11:00
Ci, którzy większość życia spędzają na morzu, dawne życie zostawiają za sobą, więc i starzy przyjaciele są daleko. Życie w podróży to też częsta konieczność spotykania nieznajomych. Oczywiście fajnie jest poznawać nowych ludzi i często okazuje się, że to właśnie na morzu szybciej znajdziemy przyjaciół niż na lądzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po morzach i oceanach świata

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 19:11
W ostatni dzień wakacji wybraliśmy się w niezwykłą podróż po morzach i oceanach świata. Filip i Leopold w rytmie fal popłynęli wokół Australii.. 
rozwiń zwiń