X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Łowcy dziecięcych przygód". Kulinarna podróż do Włoch

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 11:55
Klaudia ma jedenaście lat, urodziła się we Włoszech i choć mieszka w Polsce, wychowuje się w rodzinie dwujęzycznej i dwukulturowej, a dokładniej – polsko-włoskiej. Ja się pewnie domyślacie, gościni audycji Łowcy dziecięcych przygód na antenie Polskiego Radia Dzieciom zabierze nas w podróż do Włoch.  
Łowcy dziecięcych przygód w Polskim Radiu Dzieciom w każdą niedzielę o 16.00. Zapraszamy
Łowcy dziecięcych przygód w Polskim Radiu Dzieciom w każdą niedzielę o 16.00. Zapraszamy!Foto: PR

Mama Klaudii jest Polską, a tata Włochem. Klaudia też czuje się Włoszką, a wszystko dlatego że urodziła się we Włoszech. Z kolei jej siostra, która urodziła się w Polsce, jest według Klaudii stuprocentową Polką. W Polskim Radiu Dzieciom Klaudia opowiedziała nieco więcej o swoich podróżach do kraju, w którym przyszła na świat. Jak zdradziła, we Włoszech najczęściej odwiedza ciocię, wujka, dziadków, babcię, kuzynki i kuzynów. Klaudia przyznaje, że włoska rodzina jest głośna, ale taka, która zawsze wyciągnie pomocną dłoń.  

Posłuchaj
59:05 2022_04_24 16_00_02_RadioDzieciom_Lowcy_dzieciecych_przygod.mp3 "Łowcy dziecięcych przygód". Kulinarna (i nie tylko!) podróż do Włoch

Podczas audycji padło pytanie, czy Włosi lubią jeść. Odpowiedź jest chyba oczywista! Klaudia mówi, że oprócz typowej kuchni włoskiej, jej tata przyrządza pyszny ryż z fasolą i tuńczykiem. A jak wygląda celebracja spożywania posiłków we włoskiej rodzinie? Aby się dowiedzieć, koniecznie wysłuchajcie załączonej audycji.  

Audycja: Łowcy dziecięcych przygód
Prowadzi: Magdalena Glapińska
Gość: Klaudia   
Data emisji: 24.04.2022
Godzina emisji: 16:00

Łowcy Dziecięcych Przygód audycja prowadzona przez dzieci, które omawiają ważne sprawy dla młodych słuchaczy. W audycji usłyszycie także informacje ze świata kultury i nauki, a także zwierzenia i porady motywacyjne.

W każdą niedzielę o godzinie 16.00.
Zapraszamy!

Czytaj także: 
Big Ben i London Eye. Anglia okiem młodych mieszkańców z Polski
Belgia i jej noworoczne zwyczaje
Wycieczka samochodowa do Grecji

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Ile owiec jest na Wyspach Owczych?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 14:45
Wyspy Owcze, które należą do Królestwa Danii składają się z 18 wulkanicznych skrawków lądów, które położone są na północy Atlantyku. O tamtejszej kulturze i życiu na wyspach opowiedziała w "Podwieczorku z Filipem i Lepoldem" w Polskim Radiu Dzieciom, blogerka, autorka przewodników turystycznych, Sabina Poulsen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Big Ben i London Eye. Anglia okiem młodych mieszkańców z Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 16:15
Krystian, Laura i Lilia, mieszkają nad samym morzem na południu Anglii. W ostatniej audycji opowiedzieli o miasteczku, w którym mieszkają. Krystian jest najstarszy z czwórki rodzeństwa. Urodził się w Polsce i jako mały chłopiec wyjechał wraz z mamą do Wielkiej Brytanii, by zamieszkać wspólnie z tatą. W Anglii na świat przyszły dwie siostry Krystiana i ich najmłodszy braciszek. 
rozwiń zwiń