Polskie Radio Dzieciom

Mrówka - rysujemy ją ze Stworkiem Potworkiem. Jak? Zobacz animację

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 11:24
Tym razem Stworek Potworek pokaże Wam, jak za pomocą kółka, jajka, czegoś, co kształtem przypomina żarówkę oraz odnóży i czułków, narysować mrówkę.  

Rysowanie mrówki rozpoczynamy od nakreślenia na kartce kółka - taki według Stworka Potworka kształt ma głowa owada. Poniżej głowy rysujemy jajko, które posłuży za mrówczy tułów, a jeszcze niżej umieszczamy coś, co kształtem przypomina żarówkę - będzie to odwłok, w który wyposażona jest większość owadów. Na koniec mrówkę wyposażamy w sześć odnóży, dzięki którym mrówka może się poruszać oraz parę czubek, które służą mrówce do poznawania otoczenia. Całość kolorujemy i… mrówka gotowa! 

Posłuchaj
02:47 2022_06_22 11_47_15_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3 Stworek Potworek 22 czerwca godz. 11:47

 

Audycja: Stworek Potworek

Prowadzi: Wojciech Słupiński

Data emisji: 22.06.2022

Godzina emisji: 15:45

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Dalej: 

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Zobacz także
Czytaj także

Jak narysować drabinę? Lekcja rysunku w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 14:58
W najnowszej audycji Stworek Potworek powiedział dzieciom jak za pomocą niezliczonej ilości kresek narysować drabinę. Ile poziomych a ile pionowych kresek trzeba narysować, a także jak sprytnie je połączyć, żeby powstała z tego drabina? Zapraszamy do słuchania i oglądania animacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Edukacja plastyczna - jak wpływa na rozwój dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 11:20
Aktywność plastyczna jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Mowa tu przede wszystkim o zakresie małej motoryki, integracji sensorycznej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także o uwadze, wyobraźni i kreatywności. Zajęcia plastyczne mają również aspekt poznawczy i wychowawczy oraz walor terapeutyczny. To tylko niektóre z korzyści, jakie płyną z zajęć plastycznych. Aby czerpać z nich w pełni, ważna jest odpowiednio przeprowadzona edukacja plastyczna – zarówno w szkole, jak i poza nią. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować walizkę na kółkach?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 11:15
Stworek Potworek zaprasza słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom do swojej pracowni artystycznej. Kurs jest przeznaczony dla miłośników podróży i nie tylko! Jesteście ciekawi, jak według naszego mistrza rysunku powinna wyglądać walizka na kółkach?
rozwiń zwiń