Oprócz mówienia warto dodać efekty dźwiękowe, które pozwolą słuchaczowi przenieść się w miejsce, w które chcemy go przenieść za pomocą dźwięku. Występujące w nagraniu przedmioty sprawiają, że cała sytuacja staje się bliższa odbiorcy. Nagranie zdecydowanie lepiej zabrzmi, gdy reporter będzie zaangażowany w to, o czym opowiada.
Znając te zasady, sami możecie zabrać się za nagrywanie. Możecie do tego użyć telefonów. A jeśli jesteście ciekawi nagrania nadesłanego przez Hanię, koniecznie wysłuchajcie załączonej audycji!
Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom
Data emisji: 26.04.2022
Godzina emisji: 15.30.
Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.
"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym, jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże.
Czytaj dalej:
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.