Polskie Radio Dzieciom

"Jak zostać reporterem". Nagrywamy słuchowisko

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 14:52
W kolejnym odcinku "Jak zostać reporterem” relacja z Zamościa, gdzie odbywał się ostatnio festiwal radiowy Dwa Teatry, a Polskie Radio Dzieciom wybrało się tam, by nagrywać z dziećmi słuchowisko. Dzieci zebrane w miejskim ratuszu mogły wraz z dziennikarzami Polskiego Radia Dzieciom odkrywać tajemnice i radość wspólnego nagrywania.
Festiwal Dwa Teatry. Warsztat Włącz wyobraźnię z Polskim Radiem Dzieciom prowadzony przez Martynę Chuderską i Julię RozbieckąPRD
Festiwal "Dwa Teatry". Warsztat ""Włącz wyobraźnię z Polskim Radiem Dzieciom" prowadzony przez Martynę Chuderską i Julię Rozbiecką/PRDFoto: Cezary Piwowarski/PR

Czytane przez dzieci kwestie zostały dodatkowo udźwiękowione, jak na słuchowisko przystało. Jeśli jesteście ciekawi, jak im poszło, koniecznie wysłuchajcie załączonej audycji.  

Posłuchaj
05:31 2022_06_14 15_30_09_RadioDzieciom_Jak_zostac_reporterem.mp3 Jak zostać reporterem 14 czerwca godz. 15:30

 

Audycja: Kulturalna Strefa
Prowadzi: Julia Rozbiecka
Data emisji: 14.06.2022
Godzina emisji: 15:30

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Jak zostać reporterem". Czy można zobaczyć dźwięk?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2022 09:00
Jak opowiedzieć coś po reportersku w taki sposób, żeby słuchacz mógł zobaczyć to, o czym mówimy? W odpowiedzi na to pytanie pomogło nam przygotowane przez Hanię nagranie, w którym opowiada o swoich zabawkach. Warto zapamiętać, że jeśli odwracamy głowę, to przesuwamy też mikrofon, do którego mówimy, żeby zawsze było nas dobrze słychać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak kiedyś montowało się dźwięki?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2022 10:59
W sobotę 21 maja odbył się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, gdzie wśród namiotów i innych ciekawych miejsc było Archiwum Polskiego Radia, czyli biblioteka starych dźwięków radiowych. Kiedyś montaż dźwięków wyglądał zupełnie inaczej niż w obecnej erze komputerów. Potrzebna była taśma, a dokładniej – jej kawałki, które układały się w całość. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wprowadzić słuchaczy w temat dźwięku?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 08:00
Gdy trzymamy mikrofon w ręku, musimy na początku powiedzieć słuchaczom, kim jesteśmy, gdzie jesteśmy i po co tam  jesteśmy. Takiego wprowadzenia odbiorców w temat dźwięku podjął się Adrian – uczestnik Małego Uniwersytetu Muzycznego. Jesteście ciekawi, jak mu poszło?
rozwiń zwiń