X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak wprowadzić słuchaczy w temat dźwięku?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 08:00
Gdy trzymamy mikrofon w ręku, musimy na początku powiedzieć słuchaczom, kim jesteśmy, gdzie jesteśmy i po co tam  jesteśmy. Takiego wprowadzenia odbiorców w temat dźwięku podjął się Adrian – uczestnik Małego Uniwersytetu Muzycznego. Jesteście ciekawi, jak mu poszło?
Jak wprowadzić słuchaczy w temat dźwięku?
Jak wprowadzić słuchaczy w temat dźwięku?Foto: Shutterstock/Bildagentur Zoonar GmbH

Posłuchajcie, jak poradził sobie z tym, że ktoś odmówił odpowiedzi na pytania.  Pamiętajcie, że reporter w rozmowie szuka przede wszystkim emocji. 

Posłuchaj
05:40 2022_05_31 15_29_53_RadioDzieciom_Jak_zostac_reporterem.mp3 Jak wprowadzić słuchaczy w temat dźwięku?

 

Audycja: Jak zostać reporterem?

Autor: Julia Rozbiecka

Data emisji: 31.05.2022

Godzina emisji: 15.30

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże. 

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Jak być reporterem w wietrzny dzień?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 10:54
Wiatr może być bardzo istotnym elementem materiału reporterskiego, ale w niektórych sytuacjach jest reporterowi zupełnie niepotrzebny. Jeśli nie chcemy, żeby wiatr wiał nam w mikrofon uniemożliwiając przy tym nagranie emisyjnego dźwięku, odwróćmy się wraz z urządzeniem od wiatru. Jeszcze lepszym sposobem na nagrywanie dźwięku w trudnych, wietrznych warunkach jest schowanie mikrofonu głęboko pod kurtką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jak zostać reporterem". Nagrywamy materiał plenerowy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 11:50
W najnowszej audycji pod tytułem "Jak zostać reporterem" możecie posłuchać materiału plenerowego nagrywanego podczas spaceru w podwarszawskich Łomiankach. Co słychać w lasku nieopodal drogi, którą często jeżdżą samochody? Jak nagrać czysty dźwięk samego lasu? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak kiedyś montowało się dźwięki?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2022 10:59
W sobotę 21 maja odbył się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, gdzie wśród namiotów i innych ciekawych miejsc było Archiwum Polskiego Radia, czyli biblioteka starych dźwięków radiowych. Kiedyś montaż dźwięków wyglądał zupełnie inaczej niż w obecnej erze komputerów. Potrzebna była taśma, a dokładniej – jej kawałki, które układały się w całość. 
rozwiń zwiń