!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Jak wykorzystać dźwięki w reportażu?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 22:09
Praca reportera polega na zadawaniu wielu pytań, dzięki którym możliwe jest stworzenie ciekawej historii. Dopełnić ją mogą różne dźwięki, które pobudzają wyobraźnię słuchaczy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Marmolejos

Odpowiedni dobór dźwięków i mieszanie odgłosów to jeden z dowodów umiejętnego przeprowadzania reportażu. Uwagę na to zwróciło rodzeństwo, kiedy opowiadało, co znajduje się w ich szafie. Na wstępie usłyszeć można było skrzypnięcie otwieranych drzwi, a potem dźwięki wydawane przez niektóre zabawki, jak np. samochodziki. Dzięki temu odbiorca mógł wyobrazić sobie daną scenę oraz przedmioty znajdujące się w szafce.  

Posłuchaj
05:43 21.09. Jak zostać reporterem.mp3 21.09. Jak zostać reporterem? (Polskie Radio Dzieciom)_21.09.2021.

Audycja: Jak zostać reporterem?

Data emisji: 21.09.2021.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Znaczenie poprawnej wymowy i głosu w pracy reportera

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 21:44
W kolejnej części instruktaży "Jak zostać reporterem" gościem audycji była Kornelka. Opowiadała ona o jednym z najtrudniejszych i najważniejszych zadań w tym zawodzie. Mowa o tym, jak odpowiednio używać swojego głosu, by każdy mógł nas zrozumieć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakie pytania może zadać reporter? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 12:26
Pytania postawione przez reporterów pozwalają zdobyć wiele ważnych i ciekawych informacji, dlatego tak istotne jest, aby zadać je w odpowiedni sposób. Swoich sił jako reporter próbował Mateusz Szeląg, który odwiedził Poznańskie Muzeum Motoryzacji. Na pytania odnośnie modeli samochodów odpowiedział Piotr Matuszek z Automobilklubu Wielkopolskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pytamy o przeszłość. Co interesuje młodego reportera?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 08:00
W kąciku reporterskim nierzadko oddajemy głos młodym reporterom, którzy samodzielnie przeprowadzają wywiady. Tym razem Mateusz Szeląg odwiedził skansen Słowian i Wikingów na wyspie Ostrów, gdzie porozmawiał z innymi na temat życia w czasach średniowiecznych.
rozwiń zwiń