Polskie Radio Dzieciom

"Jak zostać reporterem". Kiedy włączyć nagrywanie?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 14:10
Odmowa - to zdarza się w pracy reportera. Jak radzić sobie z sytuacją, kiedy rozmówca nie chce z nami rozmawiać? Kiedy warto włączyć nagrywanie?
Głównym zadaniem reportera jest zebranie materiału reporterskiego
Głównym zadaniem reportera jest zebranie materiału reporterskiegoFoto: PR

Głównym zadaniem reportera jest zebranie materiału reporterskiego. Do zebrania takiego materiału w wielu przypadkach potrzebne są dźwięki otoczenia, a jeszcze częściej - rozmowy z różnymi ludźmi - przechodniami, uczestnikami wydarzeń, pasjonatami, specjalistami w jakiejś dziedzinie, słowem - z każdym. Czasem może się zdarzyć, że coś nie pójdzie po naszej myśli, a  osoba, z którą chcemy porozmawiać, odmówi odpowiedzi na nasze pytanie. Co robić w takiej sytuacji, dowiecie się słuchając audycji Jak zostać reporterem na antenie Polskiego Radia Dzieciom. 

Posłuchaj
04:52 2022_05_10 15_30_04_RadioDzieciom_Jak_zostac_reporterem.mp3 Jak zostać reporterem. Kiedy włączyć nagrywanie?

 

Pamiętajcie, że materiał reporterski powinien być urozmaicony. Przykład takiego nagrania znajdziecie w załączonej audycji, gdzie zostało zaprezentowane, jak opowiedzieć o swojej podróży podczas rozpakowywania torby podróżnej. Pamiętajcie, że czasem warto uchwycić dźwięk suwaka, za pomocą którego rozpinamy torbę czy szelest wyciąganych z z torby rzeczy, które opisujemy, przywołując na nagraniu wspomnienia z podróży. Zapraszamy do posłuchania audycji Jak zostać reporterem.

Audycja: Jak zostać reporterem?

Autor: Julia Rozbiecka
Data emisji: 10.05.2021.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże. 

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

Jakie pytania może zadać reporter? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 12:26
Pytania postawione przez reporterów pozwalają zdobyć wiele ważnych i ciekawych informacji, dlatego tak istotne jest, aby zadać je w odpowiedni sposób. Swoich sił jako reporter próbował Mateusz Szeląg, który odwiedził Poznańskie Muzeum Motoryzacji. Na pytania odnośnie modeli samochodów odpowiedział Piotr Matuszek z Automobilklubu Wielkopolskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pytamy o przeszłość. Co interesuje młodego reportera?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 08:00
W kąciku reporterskim nierzadko oddajemy głos młodym reporterom, którzy samodzielnie przeprowadzają wywiady. Tym razem Mateusz Szeląg odwiedził skansen Słowian i Wikingów na wyspie Ostrów, gdzie porozmawiał z innymi na temat życia w czasach średniowiecznych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Kuferku przyjemności" o zamiłowaniu sześciolatka do matematyki 

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 17:27
Szymon ma sześć lat i chodzi do zerówki. Choć jest jeszcze bardzo młody, wie już, co go fascynuje, a przedmiotem jego zainteresowań jest matematyka. Według Szymona matematyka to różnego rodzaju działania na liczbach i oczywiście liczenie. Nie bez powodu mówi się, że matematyka to królowa nauk – mieści się w niej zarówno liczenie, jak i rozumowanie, szukanie odpowiedzi na wiele pytań oraz sprawdzanie czy to, co myślimy jest prawdą. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera filmu "Dogtanian. Psi Muszkieterier"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 16:15
Film dla najmłodszych, inspirowany klasyczną powieścią Aleksandra Dumasa, oparty na serialu animowanym, który pokochały dzieci na kilku kontynentach. Młody Dogtanian marzy, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. W poszukiwaniu przygód, wraz z koniem Ptysiem wyrusza do Paryża. Towarzyszy mu Pic, sprytna i gadatliwa mysz, która świetnie się sprawdza w roli giermka. Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zyskuje szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterierów: Atosa, Portosa i Aramisa. Ta dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu, który chce przejąć władzę. Czy Dogtanianowi uda się zostać muszkieterierem i zdobyć serce pięknej Juliette? Ta psia drużyna podbije kina! Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! 
rozwiń zwiń