X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jakie owady i zwierzęta zamieszkują łąki?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 16:45
Myszka Fela Reporterka wybrała się w kolejną wakacyjną podróż. W tym tygodniu informacje do swojego reportażu zbierała na łące, gdzie razem z dwójką kolegów rozmawiała o owadach i innych mieszkańcach zielonych obszarów.
Ważka
WażkaFoto: Shutterstock

Leżąc na trawie możemy dostrzec biegającą salamandrę oraz mrówki, które żyją w mrowiskach i porozumiewają się za pomocą czułek, a także poprzez wydawanie różnych dźwięków i wydzielanie zapachów. Ukąszenie mrówek, zwłaszcza czerwonych może być bolesne, dlatego dobrze jest zwrócić uwagę, gdzie się siada lub kładzie. Będąc na łące wśród kwiatów zobaczymy także latające pszczoły i osy oraz usłyszymy głośne bzyczenie szerszeni. Owady te są nieco większe, a także niebezpiecznie, ponieważ mają w sobie toksyczny jad. 

Posłuchaj
59:36 2021_07_20 11_00_06_RadioDzieciom_Myszka_Fela_Reporterka.mp3 Myszka Fela Reporterka 20 lipca godz. 11:00

Jeśli będziemy stać spokojnie, możliwe że przeleci koło nas kolorowy motyl. Wieczorem natomiast spotkamy mniej ozdobne ćmy, których barwy umożliwiają im wtopienie się w drzewo, dzięki czemu są niewidoczne. Z kolei po deszczu z ziemi wychodzą dżdżownice, których nazwa pochodzi od określenia małego deszczyku. Bardzo możliwe, że na swojej drodze natkniemy się także na żaby, które za pomocą swojego długiego i szybkiego języka potrafią złapać muchy i komary. Jeszcze innym mieszkańcem łąki żywiącym się owadami jest pająk o długich nogach i grubym brzuszku, który zastawia na swoje ofiary pułapki w postaci pajęczyny. 

Audycja: Myszka Fela Reporterka 
Prowadzi: Ewa Gorzelak
Data audycji: 20.07.2021.
Godzina: 11.00

Myszka Fela Reporterka w każdy wtorek na antenie Polskiego Radia Dzieciom od 11.00 do 12.00.

O audycji: Poznajcie Myszkę Felę. Może i jest mała, ale wszędzie jej pełno. Odkąd pierwszy raz zetknęła się z radiem, marzyła że kiedyś też zostanie reporterką! I wiecie co? Marzenia się spełniają!!! Fela jest gotowa do wielu poświęceń, aby poznać dziecięcy świat, dziecięce pasje i zainteresowania. Niejednokrotnie wpada przez to w tarapaty. Ale wychodząc z założenia, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem, każda nawet najdziwniejsza przygoda naprowadza ją na trop dziecka mogącego poszerzyć jej i słuchaczy wiedzę o przeróżnych dziecięcych hobby!

Zanurzcie się w ten świat razem z Felą Reporterką - może przy okazji sami odkryjecie własne marzenia…

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

**
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców.
Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Co zabrać wybierając się na ryby?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 13:50
Słoneczna, wiosenna pogoda zapewnia bardzo dobre warunki do tego, aby wybrać się z rodziną na wycieczkę poza miasto i połowić ryby. Szansę na przekonanie się o tym miała Myszka Fela Reporterka, która dzięki kryształowi teleportacji przeniosła się nad jezioro, gdzie porozmawiała z Markiem o jego pasji, czyli wędkarstwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda życie z rodzeństwem?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 09:42
Życie z rodzeństwem jest pełne wrażeń, o czym przekonała się Myszka Fela Reporterka, która porozmawiała z 4 siostrami. Jak się okazało, z taką liczbą dziewczynek w domu nigdy nie jest nudno i chociaż czasami może brakować prywatności, uczą się one dzielić nie tylko przestrzeń, ale też np. przybory szkolne. Pomimo że łączą je więzy krwi, siostry mają różne zainteresowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy to szczur? A może szynszyla? Nie, to koszatniczka

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 12:00
W swoim najnowszym wywiadzie Myszka Fela Reporterka rozmawiała z Jankiem o zwierzętach,  które swoim wyglądem są bardzo podobne do niej samej. Koszatniczki, bo o nich mowa, to gryzonie większe od myszy, wyglądem przypominające szczura o krótszych wąsach. Niektórzy porównują je także do szynszyli czy nawet małych wiewiórek.
rozwiń zwiń