Polskie Radio Dzieciom

Myszka Fela odwiedza park trampolin

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 20:55
W tym tygodniu Myszka Fela Reporterka trafiła do świata trampolin. Jest to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy lubią skakać i nie boją się wysokości. Czego można się spodziewać idąc do takiego parku zabaw?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Będąc w parku trampolin wymagane jest założenie specjalnych skarpetek antypoślizgowych, które chronią przed skręceniem kostki w przypadku utraty równowagi. Cała sala do skakania wyłożona jest trampolinami oddzielonymi od siebie wąskimi materacami. Dzięki temu można bez przeszkód skakać między jedną a drugą i poczuć się, jakby się latało. 

Posłuchaj
58:53 2021_08_24 11_00_23_RadioDzieciom_Myszka_Fela_Reporterka.mp3 Myszka Fela Reporterka 24 sierpnia godz. 11:00

Przed wejściem na trampoliny warto jest się rozciągnąć, by przygotować swoje ciało do skoków. Niektórzy śmiałkowie mogą także próbować robić salta, jednak jest to dozwolone tylko w obecności rodziców. Chętne osoby wchodzą także na specjalną platformę, która ma kilkanaście metrów wysokości, a następnie, będąc przypiętym do lin, skaczą w dół próbując chwycić przedmiot wiszący naprzeciwko. 

Audycja: Myszka Fela Reporterka 
Prowadzi: Ewa Gorzelak
Data audycji: 24.08.2021.
Godzina: 11.00

Myszka Fela Reporterka w każdy wtorek na antenie Polskiego Radia Dzieciom od 11.00 do 12.00.

O audycji: Poznajcie Myszkę Felę. Może i jest mała, ale wszędzie jej pełno. Odkąd pierwszy raz zetknęła się z radiem, marzyła że kiedyś też zostanie reporterką! I wiecie co? Marzenia się spełniają!!! Fela jest gotowa do wielu poświęceń, aby poznać dziecięcy świat, dziecięce pasje i zainteresowania. Niejednokrotnie wpada przez to w tarapaty. Ale wychodząc z założenia, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem, każda nawet najdziwniejsza przygoda naprowadza ją na trop dziecka mogącego poszerzyć jej i słuchaczy wiedzę o przeróżnych dziecięcych hobby!

Zanurzcie się w ten świat razem z Felą Reporterką - może przy okazji sami odkryjecie własne marzenia…

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

 

Zobacz także
Czytaj także

Judo - sztuka walki od najmłodszych lat

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 12:26
Tym razem Myszka Fela Reporterka porozmawiała z Michałem, którego pasją jest judo, czyli japońska sztuka walki. W tłumaczeniu nazwa tej aktywności oznacza "łagodną drogę", a jej styl oparty jest na chwytach ju-jitsu. Każda walka jest przeprowadzana według ściśle określonych zasad, dzięki czemu jest ona bezpieczna dla jej uczestników.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wygląda breakdance - taniec uliczny?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 11:33
Breakdance to taniec niezwykle energiczny z elementami akrobatycznymi, takimi jak salta, stanie na rękach czy robienie gwiazdy. Nazywa się go też tańcem ulicznym, ponieważ często to właśnie tam można spotkać b-boyów i b-girlsy, którzy w rytm muzyki z magnetofonu pokazują wszystkim swoje umiejętności.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakie owady i zwierzęta zamieszkują łąki?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 16:45
Myszka Fela Reporterka wybrała się w kolejną wakacyjną podróż. W tym tygodniu informacje do swojego reportażu zbierała na łące, gdzie razem z dwójką kolegów rozmawiała o owadach i innych mieszkańcach zielonych obszarów.
rozwiń zwiń