Polskie Radio Dzieciom

Zobacz wywiady z AniKą Dąbrowską. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 08:00
"Jaka to bajka", to jedna z zabaw zaproponowanych przez całodobowe Polskie Radio Dzieciom w ramach akcji "Zimowe rozmowy z gwiazdami". Cyfrowa stacja Polskiego Radia nadająca dla dzieci i ich rodziców przygotowała wyjątkowe spotkania z gwiazdami, ulubieńcami najmłodszych słuchaczy. Dziś króluje AniKa Dąbrowska.
Czwarty dzień Ferii z gwiazdami spędźmy w towarzystwie ANIki Dąbrowskiej
Czwarty dzień "Ferii z gwiazdami" spędźmy w towarzystwie ANIki DąbrowskiejFoto: PR

Wywiady, bajki opowiadane dzieciom i szybkie pytania to aktywności przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych słuchaczach cyfrowej stacji Polskiego radia. Jak gwiazdy spędzają czas wolny? Jak przygotowują się do występów na scenie i jak radziły sobie z tremą podczas pierwszych występów w szkole lub przedszkolu? Na te i wiele innych pytań odpowiadają m.in. Ala i Ola Tracz, Magda Bereda, Kinga Sawczuk i wiele innych.

Zobacz wywiad z AniKą Dąbrowską.

Zobacz zabawę w "szybkie strzały". 

Ania "AniKa" Dąbrowska - zwyciężczyni 2 edycji The Voice Kids, niezwykła dziewczyna z drużyny Cleo, która swoim talentem, pracowitością i przede wszystkim promieniującą radością urzekła widzów w całej Polsce. AniKę można opisać słowem "objawienie". Jak mało kto potrafi oczarować subtelnością i delikatnością, aby zaraz porwać słuchaczy do tańca i pokazać prawdziwy, piosenkarski pazur! Występowała podczas największych polskich festiwali między innymi 56 KFPP w Opolu, czy Top Of The Top Sopot Festival na deskach Opery Leśnej. 26 czerwca 2020 ukazał się debiutancki album AniKi "Afirmacja". Krążek po pierwszym tygodniu znalazł się w top20 listy OLiS, a singiel "Małe Skrzydła" otrzymał status Złotej Płyty.

Jaką bajkę opowiedziała AniKa?

Podpowiedzi do zagadki usłyszeć można było w audycji "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom między godziną 15.00 a 16.00. Jutro bajkę opowie Carla Fernandes. Zapraszamy!

-->> Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

 

Zobacz także
Czytaj także

"Gwiazdkopisanie". Ogłaszamy wyniki konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 13:00
Zakończył się świąteczny konkurs literacko-plastyczny dla rodzin na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia zorganizowany przez Polskie Radio Dzieciom. Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom wpłynęło mnóstwo pięknie napisanych i zilustrowanych prac, opowiadań, komiksów, wierszy i kartek z pamiętnika. Nadszedł czas ogłoszenia wyników. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podcast "Dziadek do orzechów". Premiera słuchowiska pełnego magicznych dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2020 09:00
25 grudnia miała swoją premierę pierwsza część słuchowiska "Dziadek do orzechów". Historia drewnianego dziadka do orzechów, który walczył z Mysim Królem, należy do tych opowieści, które od lat potrafią zawładnąć dziecięcą wyobraźnią. Do motywów tej historii sięgali też liczni dorośli twórcy, kompozytorzy czy reżyserzy filmowi i teatralni. Od 25 grudnia tę ponadczasową baśń na motywach opowieści E.T.A  Hoffmana, można słuchać w formie słuchowiska w jednym z popularnych podcastów Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zimowe rozmowy z gwiazdami". Ala i Ola Tracz. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 23:00
Tej zimy zaprosiliśmy naszych młodych słuchaczy na spotkania z gwiazdami, ulubieńcami dzieci. Na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom oglądać można wywiady z artystami tj.  Ala i Ola Tracz, Michał Kaczmarek, Magda Bereda, AniKa Dąbrowska, Carla Fernandes, 4 Dreamers, Natalia Sisik, Czarek Czaruje, Siostry Szlachta i Kinga Sawczuk. Cykl 10 spotkań rozpoczynamy w towarzystwie wokalistek Ali i Oli Tracz. Jak siostry przygotowują się do swoich występów na scenie? Jakie są ich pozamuzyczne pasje i jakie są ich największe osiągnięcia? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zobacz wywiady z Magdą Beredą. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 08:00
Wywiady, bajki opowiadane dzieciom i szybkie pytania i odpowiedzi to aktywności jakie Polskie Radio Dzieciom zaplanowało dla najmłodszych słuchaczy na czas ferii zimowych. Jak gwiazdy spędzają ten wyjątkowy czas? Każdego dnia na antenie tej cyfrowej stacji oraz na stronie internetowej i w mediach społecznościowych królowała inna gwiazda. Zaprasza Magda Bereda.
rozwiń zwiń