X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rozwiązanie zagadki w konkursie "O czym one mówią?"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 14:40
Poznaliśmy kolejną zwycięską Placówkę Ambasadorską, która udzieliła prawidłowej odpowiedzi w konkursie "O czym one mówią". Odpowiedź na zagadkę sprzed tygodnia brzmi "Mrówka". Gratulujemy zwycięskim klasom i ich wychowawcom. Nagrodą jest radioodbiorniki DAB+! Zapraszamy do oglądania galerii prac otrzymanych od uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Potoku Wielkim.
Mrówki - rozwiązanie zagadki w konkursie O czym one mówią
Mrówki - rozwiązanie zagadki w konkursie "O czym one mówią"Foto: Polskie Radio

Posłuchaj
04:42 26.10.20 rozmowa z Publiczną Szkołą Podstawową im. Ofiar Katynia w Potoku Wielkim.mp3 Rozmowa ze zwycięską Placówką Ambasadorską - uczniami Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Potoku Wielkim. (Poranek/Polskie Radio Dzieciom).

Konkurs "O czym one mówią" skierowany jest do placówek oświatowych, szkół i przedszkoli, zarówno tych należących do grona Placówek Ambasadorskich Radia Dzieciom jak i tych, które jeszcze do nich nie należą. Jak to możliwe? Wystarczy wysłać prośbę o przyjęcie do grona Placówek Ambasadorskich na adres e-mail: ambasadorzy@polskieradio.pl.

Na czym polega konkurs?

W każdy poniedziałek o 9.10 na antenie Polskiego Radia Dzieciom ogłaszamy zagadkę. Wystarczy odpowiedzieć  na nią prawidłowo wysyłając odpowiedź w postaci pracy plastycznej. Czas na odpowiedź mija w każdy piątek o 10.00. Każda placówka, która weźmie udział w konkursie ma szansę na wygranie radioodbiornika cyfrowego DAB+. 

Posłuchaj
01:12 [i] 2610 - O czym one mówią 01 - rozwiazanie mrowki.mp3 Jak brzmi rozwiązanie zagadki? 

 

Szczegóły:

  1. W każdy poniedziałek na antenie Polskiego Radia Dzieciom, tuż po godzinie 9.00 emitujemy dźwiękowe pytanie konkursowe.
  2. Zdaniem młodych uczestników jest udzielenie odpowiedzi w formie ilustracji - rysunku. Technika wykonania pracy jest dowolna.
  3. Zadaniem Placówki Ambasadorskiej jest wykonanie zdjęć ilustracji i wysłanie ich na adres e-mail: oczymonemowia@polskieradio.pl. (Sugerujemy wysłanie 1 wiadomości zawierającej wszystkie prace konkursowe z danej Placówki Ambasadorskiej). Należy także załączyć zgodę na udział dzieci w konkursie (gotowe do wysłania oświadczenie jest w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu).
  4. Konkurs ogłaszany będzie cyklicznie, w każdy poniedziałek, zaś czas na wysłanie prac konkursowych minie w piątek tego samego tygodnia do godziny 10.00.
  5. Rozwiązanie każdego, cotygodniowego konkursu odbywa się w każdy poniedziałek tuż, przed ogłoszeniem kolejnego. Prace laureatów będą opublikowane w formie galerii na stronie www.polskieradiodzieciom.pl. 

Każdego tygodnia do wygrania jest radioodbiornik DAB+

>>> ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM KONKURSU<<<
>>>
POBIERZ OŚWIADCZENIE<<< 

Organizatorem konkursu jest Polskie Radio Dzieciom

*** 

Polskie Radio Dzieciom każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

Zobacz jaka jest prawidłowa odpowiedź na zagadkę sprzed tygodnia:

jo

Zobacz więcej na temat: DAB+
Zobacz także

Czytaj także

Jak nagrywać dźwięki, które opowiadają historię? Reportaż sześciolatki

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 15:47
Nauczyć się, jak dźwiękami opowiedzieć w radiu historię - właściwie to będziemy robić w każdym odcinku naszego kącika reporterskiego. Bo możecie sobie myśleć, że radio to prosta sprawa, taka zwykła skrzyneczka, w której nic niestety nie widać, tylko słychać… nic bardziej mylnego. Radio - a tym samym reportaż - jest bardziej czarodziejskie i trochę bardziej skomplikowane, niż wam się zdaje!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogłaszamy zwycięską placówkę. Gratulujemy wygranej!

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 12:50
W poniedziałek po godzinie 9.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom ogłosiliśmy wyniki konkursu "O czym one mówią?" Aby wziąć w nim udział wystarczyło posłuchać o czym mówią dzieci, narysować odpowiedź i wysłać ją do redakcji. Która placówka otrzyma radioodbiorniki DAB+?
rozwiń zwiń

Czytaj także

3 bajki terapeutyczne na antenie Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 14:55
Od 20 do 27 października w cyklu "Książka do poduszki" emitowanego od poniedziałku do piątku na antenie Polskiego Radia Dzieciom o godz. 19.10 usłyszeć będzie można 3 premierowe bajki terapeutyczne Fundacji Zaczytani.org. Jedną z bajek przeczyta Joanna Jabłczyńska.
rozwiń zwiń