X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Ogłaszamy zwycięską placówkę. Gratulujemy wygranej!

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 12:50
W poniedziałek po godzinie 9.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom ogłosiliśmy wyniki konkursu "O czym one mówią?" Aby wziąć w nim udział wystarczyło posłuchać o czym mówią dzieci, narysować odpowiedź i wysłać ją do redakcji. Która placówka otrzyma radioodbiorniki DAB+?
O czym one mówią?. Konkurs Polskiego Radia Dzieciom. Narysuj odpowiedź i wygraj radioodbiornik DAB+
"O czym one mówią?". Konkurs Polskiego Radia Dzieciom. Narysuj odpowiedź i wygraj radioodbiornik DAB+Foto: Polskie Radio

Konkurs "O czym one mówią" skierowany jest do placówek oświatowych, szkół i przedszkoli, zarówno tych należących do grona Placówek Ambasadorskich Radia Dzieciom jak i tych, które jeszcze do nich nie należą. Jak to możliwe? Wystarczy wysłać prośbę o przyjęcie do grona Placówek Ambasadorskich na adres e-mail: ambasadorzy@polskieradio.pl.

Na czym polega konkurs?

W każdy poniedziałek o 9.10 na antenie Polskiego Radia Dzieciom ogłaszamy zagadkę. Wystarczy odpowiedzieć  na nią prawidłowo wysyłając odpowiedź w postaci pracy plastycznej. Czas na odpowiedź mija w każdy piątek o 10.00. Każda placówka, która weźmie udział w konkursie ma szansę na wygranie radioodbiornika cyfrowego DAB+.

Na zagadkę sprzed tygodnia prawidłowo odpowiedziały dzieci Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia Włochy. Dziękujemy za wszystkie piękne prace nadesłane do konkursu i gratulujemy wygranej!

Posłuchaj
04:52 20.10.20 rozmowa z Pomarańczowa ciuchcia włochy.mp3 Rozmowa z dziećmi z Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia Włochy.

Jak brzmiała zagadka?

Prawidłowa odpowiedź to doniczka!

Posłuchaj
01:23 [i] 1910 - O czym one mówią 01 - rozwiazanie.mp3 Rozwiązanie zagadki "O czym one mówią"_19.10.2020.

 

Szczegóły konkursu "O czym one mówią":

1. W każdy poniedziałek na antenie Polskiego Radia Dzieciom, tuż po godzinie 9.00 emitujemy dźwiękowe pytanie konkursowe.
2. Zdaniem młodych uczestników jest udzielenie odpowiedzi w formie ilustracji - rysunku. Technika wykonania pracy jest dowolna. 
3. Zadaniem Placówki Ambasadorskiej jest wykonanie zdjęć ilustracji i wysłanie ich na adres e-mail: oczymonemowia@polskieradio.pl. (Sugerujemy wysłanie 1 wiadomości zawierającej wszystkie prace konkursowe z danej Placówki Ambasadorskiej). Należy także załączyć zgodę na udział dzieci w konkursie (gotowe do wysłania oświadczenie jest w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu).
4. Konkurs ogłaszany będzie cyklicznie, w każdy poniedziałek, zaś czas na wysłanie prac konkursowych minie w piątek tego samego tygodnia do godziny 10.00.
5. Rozwiązanie 
każdego, cotygodniowego konkursu odbywa się w każdy poniedziałek tuż, przed ogłoszeniem kolejnego. Prace laureatów będą opublikowane w formie galerii na stronie www.polskieradiodzieciom.pl.

Każdego tygodnia do wygrania jest radioodbiornik DAB+

>>> ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM KONKURSU<<<
>>>
POBIERZ OŚWIADCZENIE<<<

Organizatorem konkursu jest Polskie Radio Dzieciom.

***

Polskie Radio Dzieciom każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz więcej na temat: DAB+
Zobacz także

Czytaj także

Ala Tracz na XVIII Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 11:59
Ala Tracz, reprezentantka Polski na XVIII Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, jest laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. - Trema na pewno będzie… Ale zawsze mi przechodzi, kiedy zaczynam śpiewać -  mówi Ala Tracz w wywiadzie, jakiego udzieliła Polskiemu Radiu Dzieciom już jako reprezentantka Polski na Eurowizję Junior 2020. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs "O czym one mówią". Rozwiązanie zagadki

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 09:10
W poniedziałek po godzinie 9.00 poznaliśmy kolejnych laureatów konkursu "O czym one mówią". Na dźwiękową zagadkę sprzed tygodnia prawidłowo odpowiedziały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 28 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4, w Gliwicach. Jak brzmi odpowiedź na zagadkę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nagrywać dźwięki, które opowiadają historię? Reportaż sześciolatki

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 15:47
Nauczyć się, jak dźwiękami opowiedzieć w radiu historię - właściwie to będziemy robić w każdym odcinku naszego kącika reporterskiego. Bo możecie sobie myśleć, że radio to prosta sprawa, taka zwykła skrzyneczka, w której nic niestety nie widać, tylko słychać… nic bardziej mylnego. Radio - a tym samym reportaż - jest bardziej czarodziejskie i trochę bardziej skomplikowane, niż wam się zdaje!
rozwiń zwiń