X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dziękujemy za zgłoszenia konkursowe

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 14:49
Przedszkole Publiczne nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie Koźlu, grupa Tygryski i Pszczółki to nasi zwycięzcy cyklicznego konkursu "O czym one mówią". W konkursie tym to dzieci zadają zagadkę i dzieci zgadują jaka jest odpowiedź. Zadaniem uczestników jest narysowanie tej odpowiedzi. Co wygrania są radioodbiorniki DAB+! 
Konkurs Polskiego Radia Dzieciom dla szkół i przedszkoli
Konkurs Polskiego Radia Dzieciom dla szkół i przedszkoliFoto: PR

Konkurs "O czym one mówią" skierowany jest do placówek oświatowych, szkół i przedszkoli, zarówno tych należących do grona Placówek Ambasadorskich Radia Dzieciom jak i tych, które jeszcze do nich nie należą. Jak to możliwe? Wystarczy wysłać prośbę o przyjęcie do grona Placówek Ambasadorskich na adres e-mail: ambasadorzy@polskieradio.pl.

Posłuchaj
01:13 0802 - OCOM - 01 dyrektor - rozwiazanie.mp3 Odpowiedź na zagadkę konkursową

 

W tym tygodniu prawidłowej odpowiedzi udzieliły przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie Koźlu, grupa Tygryski i Pszczółki.


Posłuchaj
06:56 8.02.21 rozmowa z Przedszkolem publicznym nr 24 Niezapominajka w Kędzierzynie Koźlu.mp3 Rozmowa z przedszkolakami (O czym one mówią/Poranek w Polskim Radiu Dzieciom)_08.02.2021.

 

W każdy poniedziałek o 9.10 na antenie Polskiego Radia Dzieciom ogłaszamy zagadkę. Wystarczy odpowiedzieć  na nią prawidłowo wysyłając odpowiedź w postaci pracy plastycznej. Czas na odpowiedź mija w każdy piątek o 10.00. Każda placówka, która weźmie udział w konkursie ma szansę na wygranie radioodbiornika cyfrowego DAB+. 

Ogłaszamy wyniki konkursu
o czym one mówią_1200.jpg

 Szczegóły konkursu "O czym one mówią": 

  1. W każdy poniedziałek na antenie Polskiego Radia Dzieciom, tuż po godzinie 9.00 emitujemy dźwiękowe pytanie konkursowe.
  2. Zdaniem młodych uczestników jest udzielenie odpowiedzi w formie ilustracji - rysunku. Technika wykonania pracy jest dowolna.
  3. Zadaniem Placówki Ambasadorskiej jest wykonanie zdjęć ilustracji i wysłanie ich na adres e-mail: oczymonemowia@polskieradio.pl. (Sugerujemy wysłanie 1 wiadomości zawierającej wszystkie prace konkursowe z danej Placówki Ambasadorskiej). Należy także załączyć zgodę na udział dzieci w konkursie (gotowe do wysłania oświadczenie jest w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu).
  4. Konkurs ogłaszany będzie cyklicznie, w każdy poniedziałek, zaś czas na wysłanie prac konkursowych minie w piątek tego samego tygodnia do godziny 10.00.
  5. Rozwiązanie każdego, cotygodniowego konkursu odbywa się w każdy poniedziałek tuż, przed ogłoszeniem kolejnego. Prace laureatów będą opublikowane w formie galerii na stronie www.polskieradiodzieciom.pl.

 >>> ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM KONKURSU<<<

>>>POBIERZ OŚWIADCZENIE<<< 

Więcej informacji znaleźć można na stronie "O czym one mówią"

Organizatorem konkursu jest Polskie Radio Dzieciom.

Materiały dźwiękowe użyte w konkursie "O czym one mówią" zostały opracowane przez Marzenę Bereściuk Odili-obi.

Polskie Radio Dzieciom każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Dostępna Internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom! 

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja DAB+
Zobacz także

Czytaj także

W odległych galaktykach świata fantazji

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 14:31
Filip i Leopold bardzo lubią wymyślać niestworzone historie. Ostatnio rozmawiając zapędzili się nawet, jak to określił Leopold - w rejony "trochę daleko w głąb swojej głowy". A królik dodał, że będzie to wyprawa galaktyczna do fantastycznych światów, takich jak Narnia i kraina Hogwartu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zachęcić mózg do uczenia?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 10:00
Ludzki mózg to bardzo skomplikowana maszyneria. Jak pewnie wiecie, w codziennych zajęciach wykorzystujemy jedynie niewielką jego część. A byłoby tak dobrze namówić go do pochłaniania ogromnej ilości wiedzy, czytania książek w krótkim czasie… - czy da się to w ogóle zrobić? Jak wygimnastykować nasze mózgi, żeby efektywniej z nich korzystać. To, jak mówią radiowe zwierzaki - to naprawdę kosmiczny temat audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: co tydzień do wygrania radioodbiornik DAB+

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 11:00
Co to za przedmiot? Do czego służy? Jak wygląda? Kiedy z niego korzystamy? Odpowiedzi na takie pytania można usłyszeć w zagadkach dźwiękowych prezentowanych w konkursie "O czym one mówią?" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Co tydzień do wygrania radioodbiornik DAB+.
rozwiń zwiń