!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Rekordowa liczba prac na konkurs "Kolorowy piórnik" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 07:58
Zakończył się konkurs plastyczny "Kolorowy Piórnik" Polskiego Radia Dzieciom, który adresowany był do dzieci od 2. do 13. roku życia. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej techniką dowolną i w dowolnej formie, ale jednym kolorem. Laureaci ogłoszeni zostali w piątek 17 września w audycji "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom". Na konkurs nadeszło blisko 500 prac!
Dziękujemy za udział w konkursie Kolorowy piórnik w PR Dzieciom
Dziękujemy za udział w konkursie "Kolorowy piórnik" w PR DzieciomFoto: PR

Głównym założeniem konkursu "Kolorowy Piórnik" organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom jest edukacja plastyczna i pomoc w odkrywaniu talentów dziecka. Komisja oceniająca nadesłane prace konkursowe podkreśliła, że poziom ich wykonania przeszedł ich najśmielsze oczekiwania.
Prace osób w wieku 10-13 lat wykonane były najczęściej ołówkiem, natomiast młodszych dzieci kredkami, flamastrami i farbami. Wśród technik były m. in. makiety przestrzenne, wydzieranki, wyklejanki z użyciem styropianu, folii, wstążek, tkanin, gałęzi czy ryżu i makaronu. Okazało się, że ulubionym kolorem był zielony!  Tematyka prac polegająca na przedstawieniu w niej swojej szkoły, klasy lub zajęć pozalekcyjnych sprawiła, że Polskie Radio Dzieciom po raz kolejny mogło być bliżej swoich słuchaczy, którzy odkryli przed nim kawałek swojego świata. Dzięki temu można poznać  kąciki do gry w szachy, sale sportowe czy klasowe, bibliotekę pełną książek czy boisko do gry w piłkę nożną i wiele innych ciekawych i istotnych dla dzieci miejsc. 

Zwycięzcami Konkursu "Kolorowy Piórnik" zostali:

  • Lena Żakowska, 9 lat
  • Antoni Skubiszewski – 7 lat
  • Jerzy Krupa - 13 lat
  • Patryk Kędzior – 7 lat
  • Zuzanna Duda - 4 lata 

W konkursie wzięły udział dzieci z całej Polski, w tym m. in. z Wrocławia, Kielc, Torunia czy Zgłobic i Dęblina.

Na konkurs nadeszło prawie 500 prac! Spośród nich Komisja wybrała 5 zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymają zestawy plastyczne Polskiego Radia Dzieciom.

Wyniki Plebiscytu zostały ogłoszone na FB oraz stronie Polskiego Radia Dzieciom 17 września 2021 roku w formie „Radio-albumu”.

Regulamin plebiscytu "KOLOROWY PIÓRNIK" w Polskim Radiu Dzieciom.

Galerię prac laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu można obejrzeć tutaj.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.  

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---  

Zobacz także
Czytaj także

Spróbuj narysować szkolny dzwonek! [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 12:11
Aby uczcić rozpoczęcie nowego roku szkolnego, Stworek Potworek postanowił narysować w swojej pracowni dzwonek, którym kiedyś ogłaszano początek i koniec lekcji. Obrazek zaczynamy od narysowania spłaszczonego koła, a nad nim szkicujemy część hełmu strażackiego, która kształtem przypomina dzwon. Następnie na górze dodajemy pałeczkę, aby móc go trzymać, a potem kreślimy figurę, która wygląda jak lizak. W ten sposób otrzymamy serce dzwonu, który wywołuje dźwięk odbijając się od jego ścian.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Myszka Fela reporterka o powrocie do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 14:08
Chociaż wakacje Myszki Feli w Amsterdamie dobiegły końca, mała reporterka wróciła do kraju zadowolona, ponieważ przywiozła ze sobą miłe wspomnienia i nowe doświadczenia. W Polsce z kolei czekały na nią dwie przyjaciółki, Zosia i Pola, z którymi porozmawiała o ich wakacjach i nowym roku szkolnym. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pytamy o przeszłość. Co interesuje młodego reportera?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 08:00
W kąciku reporterskim nierzadko oddajemy głos młodym reporterom, którzy samodzielnie przeprowadzają wywiady. Tym razem Mateusz Szeląg odwiedził skansen Słowian i Wikingów na wyspie Ostrów, gdzie porozmawiał z innymi na temat życia w czasach średniowiecznych.
rozwiń zwiń