Polskie Radio Dzieciom

"Mój ulubiony dinozaur" – zobacz prace dzieci!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2023 16:12
Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do trzydniowej zabawy "Mój ulubiony dinozaur", podczas której Słuchacze mogli pokazać jak wygląda ich ulubiony dinozaur. Wystarczyło wykonać pracę plastyczną przedstawiającą dinozaura, a zdjęcie pracy zamieścić w komentarzu pod specjalnym postem PRD. W zabawie przewidziano radiowe upominki. Stacja zaplanowała też audycje tematyczne z okazji Dnia Dinozaura podczas których dowiedziekiśmy się m.in. jak żyły dinozaury i jak wyglądały.
Dzień Dinozaura w Polskim Radiu Dzieciom
Dzień Dinozaura w Polskim Radiu DzieciomFoto: PR

W czwartek 23.02. w audycji "Poranek" wystartowała zabawa "Mój ulubiony dinozaur". Jak wyglądają ulubione dinozaury naszych Słuchaczy? Który z nich jest tym najciekawszym? Tyranozaur, a może pterodaktyl? 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Wystarczyło wykonać dinozaura dowolną techniką plastyczną zdjęcie pracy zamieścić w komentarzu pod poniższym postem! 

Dziękujemy za Wasze zdjęcia wspaniale wykonanych dinozaurów! Prace oceni dr hab. Tomasz SULEJ, prof. nadzw. IP PAN, polski paleontolog. O wynikach zabawy poinformujemy w audycji "Dawno, dawno temu" w Polskim Radiu Dzieciom w sobotę po godzinie 15.00. Na autorów najciekawszych prac czekają radiowe niespodzianki!

W audycji "Dawno, dawno temu" będziemy przysłuchiwać się także zajęciom Klubu Małego Paleontologa. 

Posłuchaj
57:33 2023_02_25 15_00_19_RadioDzieciom_Dawno_dawno_temu.mp3 Dawno, dawno temu 25 lutego godz. 15:00

W piątek (23.02) w audycji "Popołudnik" opowiedzieliśmy dzieciom o świecie dinozaurów. Kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały te prehistoryczne stworzenia i z jakiego powodu wyginęły. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Posłuchaj
179:25 2023_02_23 15_00_04_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 23 lutego godz. 15:00

 

Zapraszamy!

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Nietoperze - dlaczego latają zygzakiem i inne ciekawostki

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 17:49
Są jedynymi lotnymi ssakami, prowadzącymi nocny tryb życia, latają zygzakiem i posługują się echolokacją. O nietoperzach w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" opowiedziała Justyna Odrzykoska, członkini Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Nietoperzy.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak ryby spędzają zimę?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 10:00
W popołudniowej audycji Polskiego Radia Dzieciom zajrzeliśmy pod wodę, żeby sprawdzić jakie stworzenia można spotkać w głębinach. Oj, zimna jest woda w akwenach o tej potrze roku, a jednak żyje w nich mnóstwo ciekawych gatunków zwierząt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mój ulubiony dinozaur" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 16:00
Dziękujemy Słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom wszystkie wspaniałe prace plastyczne, nadesłane w ramach zabawy "Mój ulubiony dinozaur". Zapraszamy do oglądania wyróżnionych prac. Ich autorzy otrzymają niespodzianki.
rozwiń zwiń