Polskie Radio Dzieciom

"Radiowe figliki Kulfona i Moniki". Ferie - czas zimowej laby

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2024 07:01
Kulfon i Monika rozmawiają z dziećmi o feriach - tymi, które już były, trwają, będą. Czy dwa tygodnie to dużo, czy mało - czym można to zmierzyć? Posłuchajcie!
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Rusha

Podczas ferii zimowych dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia, radiowej Trójki i Polskiego Radia Dzieciom w ramach akcji "Z głową w górach" odwiedzą osiem miejscowości górskich, skąd nadawane będą audycje plenerowe.

Posłuchaj
58:46 Dzieci_AAC 2024_01_27-13-00-25.mp3 27.01.2024 (Polskie Radio Dzieciom / Radiowe figliki Kulfona i Moniki)

Ferie zimowe 2024 to pierwsza od wakacji, planowa tak długa przerwa od lekcji szkolnych. Ważne więc, aby ten czas upłynął miło i atrakcyjnie. Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalne propozycje dla dzieci z rejonów całej Polski.

Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się ciekawym propozycjom programu "Zima w mieście". Wskażemy propozycje ze świata literatury, teatru, sportu i rozrywki.

Wszystkie propozycje są na bieżąco aktualizowane w serwisie specjalnym feriedzieci.polskieradio.pl. Znajdują się nim także gry i quizy, a także podcasty i słuchowiska przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom, z myślą o młodych słuchaczach.

Audycja: Radiowe figliki Kulfona i Moniki 

Prowadzi: Mirosław Wieprzewski i Zbigniew Poręcki 

Data emisji: 27.01.2024

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" w niedzielę o godz. 13.00 - 14.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Kulfon i Monika wybierają stroje na bal karnawałowy

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2024 12:59
Bohaterowie audycji "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" w Polskim Radiu Dzieciom wybierają się na długo oczekiwany bal karnawałowy. Za kogo planują się przebrać? To bardzo trudny wybór. A co ze strojem? Wybiorą z gotowych wzorów, zaprojektują sami i poproszą kogoś o uszycie, sami coś wykonają czy pójdą do wypożyczalni?
rozwiń zwiń