Polskie Radio Dzieciom

Postęp cywilizacyjny, wynalazki, sztuczna inteligencja i latające dywany

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 12:50
Wiedzieliście, że Miś Michaś i Smok Adaś to prawdziwi miłośnicy komiksów? Choć małe smoki nie za bardzo lubią czytać, te starsze już chętnie. Trzeba przyznać, że zarówno czytanie, jak i pisanie to bardzo przydatne umiejętności. Zanim ludzkość się tego nauczyła, miała przecież znacznie trudniej. Na długo przed tym, jak ludzie nauczyli się czytać i pisać, malowali na kamiennych ścianach jaskiń, ale czy obecne wówczas dinozaury potrafiły rysować? A jeśli tak, to czym, skoro nie było kredek? Wiele na ten temat mają do powiedzenia Miś Michaś i Smok Adaś.
Na czym polega postęp cywilizacyjny i jak to się dzieje, że ludzie wymyślają wynalazki?
Na czym polega postęp cywilizacyjny i jak to się dzieje, że ludzie wymyślają wynalazki? Foto: Pixabay

Na czym polega postęp cywilizacyjny i jak to się dzieje, że ludzie wymyślają wynalazki? Odpowiedzi na to pytanie udzielił Dziadek. Żeby być wynalazcą, potrzebne są szare komórki. Na poszukiwania takich komórek wybrali się Michaś i Adaś, jednak szybko wyjaśniło się, że komórek, o których mowa, nie da się zobaczyć. Na pewno nie mówimy o komórce lokatorskiej ani o telefonie komórkowym w szarym etui. Jeśli jesteście ciekawi, jak Miś i Smok zrobili własną, nie sztuczną, a prawdziwą inteligencję, koniecznie wysłuchajcie załączonej audycji! 

Posłuchaj
59:39 2022_04_19 18_00_02_RadioDzieciom_Wspolpracownia_Misia_Michasia_i_smoka_Adasia.mp3 Postęp cywilizacyjny

 

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia

Prowadzi: Wojciech Słupiński, Leszek Filipowicz
Data emisji: 21:04.2022
Godzina emisji: 18:00

Czytaj dalej:
Miś Michaś z wizytą i u wujka Grizzly
Skąd się biorą kolory?


Audycja "Współpracownia Misia MIchasia i Smoka Adasia"
Miś Michaś i smok Adaś zapraszają na nowy cykl audycji dla dzieci w Polskim Radiu Dzieciom. Otwieramy drzwi do współpracowni misia Michasia i smoka Adasia!

Podczas każdego spotkania nasi bohaterowie, ulubieńcy słuchaczy PRD, rozwiiązywać będą różne zasłyszane "dorosłe" problemy. Jakie? Przekonajcie sie sami!
Zapraszamy do słuchania "Współpracowni Misia Michasia i smoka Adasia", we wtorki i czwartki w godz. 18.00 - 19.00 tylko w Polskim Radiu Dzieciom.

Zobacz także
Czytaj także

"Leszek i Miś Michaś" o mrożonych deserach [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 13:31
Mrożone desery są znane Chińczykom od 3 tysięcy lat, a do Europy trafiły one za sprawą Arabów, którzy w X wieku przekazali receptury sorbetów Sycylijczykom... Skąd wzięły się lody? Kiedy powstały? Kiedy w Polsce po raz pierwszy mówiono o lodach? Lody w różnych postaciach i smakach. A jakie lody lubi Miś?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Łowcy dziecięcych przygód". Kulinarna podróż do Włoch

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 11:55
Klaudia ma jedenaście lat, urodziła się we Włoszech i choć mieszka w Polsce, wychowuje się w rodzinie dwujęzycznej i dwukulturowej, a dokładniej – polsko-włoskiej. Ja się pewnie domyślacie, gościni audycji Łowcy dziecięcych przygód na antenie Polskiego Radia Dzieciom zabierze nas w podróż do Włoch.  
rozwiń zwiń