X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Leszek i Miś Michaś" o mrożonych deserach [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 13:31
Mrożone desery są znane Chińczykom od 3 tysięcy lat, a do Europy trafiły one za sprawą Arabów, którzy w X wieku przekazali receptury sorbetów Sycylijczykom... Skąd wzięły się lody? Kiedy powstały? Kiedy w Polsce po raz pierwszy mówiono o lodach? Lody w różnych postaciach i smakach. A jakie lody lubi Miś?
Skąd wzięły się lody? Słuchaj audycji Leszek i Miś Michaś w PRD
Skąd wzięły się lody? Słuchaj audycji "Leszek i Miś Michaś" w PRDFoto: Pixabay

Odpowiedź na to pytanie usłyszeć można w audycji "Leszek i Miś Michaś" w Polskim Radiu Dzieciom. Zapraszamy do słuchania! 

Posłuchaj
59:26 2022_04_26 11_00_20_RadioDzieciom_Mis_Michas.mp3 Leszek i Miś Michaś o mrożonych deserach

 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Leszek i Miś Michaś
Prowadzi: Leszek Filipowicz
Data emisji: 26.04.2022

Czytaj dalej:

Audycja "Leszek i Miś Michaś" nadawana jest we wt. Czw. i pt. od 11.00 do 12.00.
Miś Michaś to rówieśnik przedszkolaków, który dużo mówi, ale ma jeszcze więcej pytań. Razem z jego przyjacielem - Leszkiem rozmawiają o dalekich krainach i polskich regionach, o zjawiskach natury, tajemnicach nauki i życiu.

Słuchając różnych perypetii oraz przygód Misia i Leszka poznacie też dalszą rodzinę Michasia z seniorem rodu, na czele. Dziadek Ignacy to sympatyczny podróżnik, wynalazca, bywalec lasów i fabryk... który potrafi odpowiedzieć na wiele trudnych pytań.

W każdym programie nasi bohaterowie zaproponują Wam przepis na super smakołyk, a może także pomysł na zabawę lub kierunek podróży.

Zaprasza Leszek Filipowicz.

Zobacz więcej na temat: Miś Michaś radio dla dzieci
Zobacz także

Czytaj także

Od ziarenka do bochenka. Jak powstaje pieczywo?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 12:50
Leszek i Miś Michaś rozmawiali o pieczywie. Wymienili przy tym różne rodzaje wypieków, które można znaleźć w poszczególnych częściach świata. Zatrzymali się we Francji, która słynie ze specjalnego rodzaju rogalików wykonanych z ciasta francuskiego. Wiecie, jak się nazywają? A jakie są tradycyjne polskie rogale?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd się biorą kolory?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 20:07
Kolorów wokół nas naprawdę wiele. Powstają one z wymieszanych barw podstawowych – czerwonego, żółtego i niebieskiego. Gdy do otrzymanego koloru dodamy odrobinę białego, będzie on jaśniejszy, czarny zaś sprawi, że kolor się przyciemni. Każdy z kolorów ma wiele odcieni o przeróżnych nazwach. Gdzie najlepiej ich szukać? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miś Michaś z wizytą i u wujka Grizzly

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 08:00
Grizzly jest wszystkożerny, zamieszkuje północno-zachodnią Amerykę Północną. Głowę ma dosyć dużą, z zaokrąglonym pyskiem. Barwa ciała zmienna, od jasnopłowej do ciemnobrązowej. Słuchają audycji Polskiego Radia Dzieciom będzie okazja by dowiedzieć się czym jest hibernacja i jak to jest z tym snem zimowym niedźwiedzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Leszek i Miś Michaś" Czym jest matematyka?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2022 22:23
O dawnych urządzeniach pomagających w liczeniu (abakus, suanpan i bardziej współczesne liczydła), o symbolach używanych w matematyce (symbole dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia). Jak zawsze na słuchaczy czekają rymowane zagadki i spotkanie z Dziadkiem Ignacym, który tym razem wyjaśni dlaczego matematyka jest potrzebna niemal w każdej dziedzinie życia.
rozwiń zwiń