Polskie Radio Dzieciom

Postanowienia noworoczne Misia Michasia i Smoka Adasia

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2024 21:49
Początek nowego roku, to dla wielu osób okazja do podjęcia próby zmiany w swoim życiu na lepsze. Najczęściej postanowienia wiążą się z podsumowaniem poprzedniego roku i zmianami w roku kolejnym. Wraz z Nowym Rokiem możemy udoskonalić się w jakiejś dziedzinie lub nauczyć się czegoś nowego. Noworoczne postanowienia motywują nas więc do działania. Jakie postanowienia na Nowy Rok mają Miś i Smok?
Audio
  • Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia 2 stycznia godz. 18:00
Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia. Zapraszamy
Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia. Zapraszamy!Foto: PR

Mis Michaś i Smok Adaś postanowili spisać postanowienia noworoczne. Przygotowali więc kartę papieru i coś do pisania, ale pomysły wcale nie chciały im przychodzić do głowy. Długo trwało zanim cos wymyślili, a przecież na ich realizację mają dużo czasu bo aż 12 miesięcy czyli 52 tygodnie i dokładnie 366 dni. Rok 2024 jest tak zwanym rokiem przestępnym czyli takim, który wypada co cztery lata.

Jakie postanowienia noworoczne mają Miś i Adaś? Zapraszamy do wysłuchania premierowej audycji w Polskim Radiu Dzieciom!

Posłuchaj
58:50 2024_01_02 18_00_03_RadioDzieciom_Wspolpracownia_Misia_Michasia_i_smoka_Adasia.mp3 Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia 2 stycznia godz. 18:00

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia

Prowadzą: Leszek Filipowicz i Wojciech Słupiński.
Data emisji: 2.01.2024
Godzina emisji: 18.00

Miś Michaś i smok Adaś zapraszają na nowy cykl audycji dla dzieci w Polskim Radiu Dzieciom. Otwieramy drzwi do współpracowni Misia Michasia i Smoka Adasia!

Podczas każdego spotkania nasi bohaterowie, ulubieńcy słuchaczy PRD, rozwiązywać będą różne zasłyszane "dorosłe" problemy. Jakie? Przekonajcie się sami!
Zapraszamy do słuchania "Współpracowni Misia Michasia i smoka Adasia", we wtorki i piątki w godz. 18.00 - 19.00 tylko w Polskim Radiu Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Pójść za ciosem i wyłożyć karty na stół. Miś Michaś i Smok Adaś w obliczu przenośni

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2022 10:10
Miś Michaś i smok Adaś wyjeżdżają na wakacje nad jezioro, a to oznacza, że muszą się spakować. Czy na pewno wszystko zabrali? Przekonacie się słuchając audycji Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdybym był rycerzem, to bym… Miś Michaś i smok Adaś zwiedzają Zamek w Malborku

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 18:35
Miś Michaś i smok Adaś zastanawiają się, jak się kiedyś żyło. Wybrali się do kowala oraz do pani, która wykonywała garnki z gliny. Zrobili też własne, choć te pierwsze nie były idealne. Widzieli też kołowrotek, którym ukłuła się niegdyś księżniczka. Zamiast żarówek były tylko płonące patyki, czyli pochodnie. Żadnego telewizora, telefonu komórkowego, radia, a nawet lodówki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś i smok Adaś jadą na wieś 

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2023 12:27
Współpracownicy omyłkowo umieścili swoje listy od słuchaczy w koszu na pranie Martyny. Musieli je uratować, zanim trafią do pralki i będzie… po herbacie. Szybko zorientowali się jednak, że to listy elektroniczne. Wśród propozycji słuchaczy znalazły się liczne tajemnicze przysłowia. W trakcie czytania listów Michaś i Adaś usłyszeli fragment rozmowy dorosłych. Co znaczą powiedzenia: "porywać się z motyką na słońce", "orka na ugorze" i "zbierać owoce pracy”, a także "stajnia Augiasza" czy "syzyfowa praca"? 
rozwiń zwiń