Polskie Radio Dzieciom

Skąd zwyczaj topienia Marzanny? Miś i Smok szukali odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2024 10:52
Jak w każdy wtorek o 18.00 nasi radiowi bohaterowie Miś Michaś i Smok Adaś wyruszyli na podbój kolejnej dziecięcej przygody! Tym razem postanowili topić Marzannę. Żeby to zrobić, najpierw uznali, że muszą znaleźć Marzenkę. Czy im się to udało? 
Marzanna
MarzannaFoto: Shutterstock

Szukanie Marzenki, topienie Marzanny i opowieści wodne. Miś i Smok dowiedzą się co znaczy "pozory mylą" i "w gorącej wodzie kąpany".

Posłuchaj
59:23 2024_03_26 18_00_02_RadioDzieciom_Wspolpracownia_Misia_Michasia_i_smoka_Adasia.mp3 Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia 26 marca godz. 18:00

 

Miś Michaś i smok Adaś zapraszają na cykl audycji dla dzieci w Polskim Radiu Dzieciom. Otwieramy drzwi do współpracowni Misia Michasia i Smoka Adasia!

Podczas każdego spotkania nasi bohaterowie, ulubieńcy słuchaczy PRD, rozwiązywać będą różne zasłyszane "dorosłe" problemy. Jakie? Przekonajcie się sami!
Zapraszamy do słuchania "Współpracowni Misia Michasia i smoka Adasia", we wtorki i piątki w godz. 18.00 - 19.00 tylko w Polskim Radiu Dzieciom.

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia
Prowadzą: Leszek Filipowicz i Wojciech Słupiński.
Data emisji: 26.03.2024
Godzina emisji: 18.00

Zobacz także
Czytaj także

Czym różni się meteorologiczna wiosna od wiosny kalendarzowej? Ciekawostki dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2024 12:57
Wraz z początkiem marca zaczęła się meteorologiczna wiosna dlatego Miś Michaś i Smok Adaś zastanawiają się nad różnicami pomiędzy tymi dwoma nazwami określającymi początek wiosny. Jak zawsze w audycji nie zabraknie także wyjaśnienia przysłów związanych z wiosną. Zapraszamy do audycji "Współracownia Misia Michasia i Smoka Adasia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś i Smok Adaś rozwiązują nową zagadkę. Jaką?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 12:33
Współpracownicy czyli dobrze znani dzieciom Miś Michaś i Smok Adaś, zajadają się dżemami otrzymanymi od dziadka Ignacego. Zajadając się uczą się dzielenia. Wojtek i Leszek szukają dobrej metafory na nazwę audycji. Opatrznie zrozumiana sprawa przez Misia i Smoka doprowadziła do stworzenia przenośni na zakupy. 
rozwiń zwiń