X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

POŻEGNANIE

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2007 10:06
Zmarł Karol Sabath, który jak nikt umiał opowiadać słuchaczom radia o dinozaurach
Audio

 

Każdy, kto chociaż trochę interesuje się dinozaurami czy ewolucją musiał zetknąć się z tym co napisał, powiedział lub… narysował  Karol Sabath. Naukowiec o wszechstronnych zdolnościach, nieprzeciętnej energii i pomysłowości odszedł właśnie po długiej i nie do końca rozpoznanej chorobie w wieku 44 lat. My, dziennikarze radiowi zajmujący się popularyzacją wiedzy, zawdzięczamy Mu bardzo dużo. Wziął udział w dziesiątkach krótszych i dłuższych audycji, gwarantując swoją osobą ich wysoki poziom merytoryczny. Zawsze przygotowany - nawet zaskakiwany prośbą o szybki komentarz do jakiegoś paleontologicznego doniesienia znajdował czas, by dotrzeć do źródła, a potem w zrozumiały i przystępny dla słuchaczy sposób wyjaśnić problem. Związany zawodowo z Instytutem Paleobiologii PAN i Państwowym Instytutem Geologicznym, organizował mnóstwo atrakcji dla odwiedzających coroczny Piknik Naukowy Polskiego Radia BIS.  Był przy tym miłym, sympatycznym i lubianym człowiekiem. Bardzo nam smutno.

 

 

 

 

 

Zobacz więcej na temat: POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat jednoczy się w bólu z Polską (galeria zdjęć)

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2010 14:29
Pod polskimi ambasadami składane są kwiaty i zapalane znicze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polonia pożegnała prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2010 06:40
Polacy mieszkający w USA pożegnali prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas uroczystości religijnych, które odbyły się w Chicago, Nowym Jorku i innych skupiskach Polonii.
rozwiń zwiń