Nauka

Galileoskop na Pikniku

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2009 12:49
Zapraszamy na 13. Piknik Naukowy!
Audio

Teraz będzie można na własne oczy obejrzeć cuda Wszechświata. Z okazji Międzynarodowego Roku Astronomii każdy będzie mógł zakupić niedrogi teleskop bardzo dobrej jakości.

- Galileoskop to lepszy przyrządem niż ten, z którego korzystał Galileusz. Wyprodukowanie dobrej soczewki nie jest bowiem rzeczą łatwą i dzisiaj na pewno potrafimy to zrobić lepiej niż w XVII wieku – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem dr hab. Lech Mankiewicz z Centrum Fizyki teoretycznej PAN. - Galileoskop będzie też z pewnością lepszy od teleskopów produkcji chińskiej, które zalewają dzisiaj nasz internet i bazary. Został stworzony przez specjalistów, którzy na co dzień projektują przyrządy badawcze. Skonstruowali oni soczewkę, która minimalizuje aberracje, gwarantując ostry obraz - dodał.

Galileoskopy już można zamawiaćw wybranych polskich sklepach i na stronie amerykańskiego producenta (więcej szczegółów na stronie Hands-On Universe)

Na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik każdy będzie mógł osobiście zobaczyć i wypróbować jubileuszową lunetę: Galileoskop pojawi się bowiem w namiocie Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, czyli w namiocie 33 na Rynku Nowego Miasta.
Zapraszamy na Piknik Naukowy!

(ew)

WEJDŹ NA STRONĘ WWW.PIKNIKNAUKOWY.PL

 

Czytaj także

Święto nauki

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2009 15:41
13. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 30 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik okiem kamery

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2009 12:39
Zobacz największe Piknikowe atrakcje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze Galileoskopy są już w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2009 12:10
Znamy pierwsze wrażenia obserwatorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12. Piknik Naukowy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2008 06:33
14 czerwca w Warszawie odbędzie się kolejny, 12. Piknik Naukowy. W tym roku jest on współorganizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim będzie język nauki i sposoby przystępnego przekazywania naukowych treści.
rozwiń zwiń