X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Lato tajemnic: rodzina Romanowów

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2008 14:36
Śledzimy losy rodziny Romanowów.
Audio

Z „Latem Tajemnic” przenosimy się do Rosji. Jest to już druga wyprawa mająca na celu rozwiązanie zagadki. Po nadal nie odnalezionej Bursztynowej komnacie, śledzimy losy rodziny Romanowów.

Ostatnim carem Rosji był Mikołaj II Aleksadrowicz Romanow. Funkcję tę pełnił od 1894 roku do rewolucji lutowej w 1917 roku. Po abdykacji car wraz z rodziną przebywał w pałacu w Carskim Siole. Później wszystkich członków rodziny wraz ze służbą wywieziono w głąb Rosji. Tam z polecenia Lenina zamordowano całą rodzinę carską.

Mikołaj i jego żona Aleksandra Fiodorowna mieli cztery córki: Olgę, Tatianę, Marię i Anastazję oraz syna Aleksego. Najmłodsze dziecko, a zarazem następca tronu Aleksy, był chory na hemofilię więc rodzinie towarzyszył także lekarz.  Wszyscy zostali zamordowani przez Jakowa Jurowskiego 17 lipca 1917 roku. Wszystkich zabito strzałem w tył głowy. Ciała załadowano na ciężarówkę i wywieziono do lasu. Tam poćwiartowane i oblane kwasem wrzucono do nieczynnych szybów kopalnianych.

Dochodzenie w sprawie zbrodni dokonanej na carskiej rodzinie Rozpoczął 23 stycznia 1919 roku sędzia Mikołaj Sokołow. Z zebranych dowodów wynikało, że w kopalni są szczątki nie wszystkich zamordowanych z carskiej rodziny. W 1991 roku rosyjscy archeolodzy przeprowadzili kolejne, szczegółowe prace wykopaliskowe.  Po porównaniu kodów genetycznych okazało sie, że znajdują się tam szczątki tylko cara, carowej i osób z najbliższego otoczenia. Nie wiadomo co się stało z potencjalnym następcą tronu, Aleksym i jego starszą siostrą Anastazją. To kolejna tajemnica, wciąż nieodkryta.

Karolina Dziewulska

Zobacz więcej na temat: dzieci hemofilia Rosja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cyfrowe oblicze mediów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2009 13:45
Materiał Polskiego Radia Euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fabryka Innowacji

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2009 10:44
Materiał Polskiego Radia Euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznane dzieła Jacka Malczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2009 06:18
Muzeum Narodowe prezentuje ponad 300 prac artysty, wiele dotychczas nie wystawianych.
rozwiń zwiń