X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Katar sienny daje się nam we znaki

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2011 09:00
Według badań ECAP przeprowadzonych przez Warszawski Uniwersytet Medyczny, ponad 10 milionów Polaków ma różnego rodzaju objawy alergii.
Audio

Katar, kichanie, zapalenie spojówek i kaszel - to najczęstsze dolegliwości alergików. 

Kierownik badań ECAP - wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Alergologicznego profesor Bolesław Samoliński wyjaśnił, że obecnie najbardziej cierpią osoby uczulone na pyłki drzew, ponieważ jesteśmy w szczycie sezonu pylenia brzozy. Dodał, że ulgę może przynieść przyjmowanie leków przeciwhistaminowych i unikanie alergenów. Najlepsze efekty daje jednak odczulanie, które trwa kilka miesięcy. Trzeba rozpocząć je zimą, przez sezonem pylenia.

Profesor Barbara Rogala ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego podkreśliła, że alergia może powodować rozwój astmy. Szacuje się, że około 80 procent przypadków astmy u dzieci i 60 procent u dorosłych - ma przyczyny alergiczne.

Z badań wynika, że ponad 4 miliony Polaków cierpi na astmę. Tylko połowa z nich wie, że jest chora. Jednak z tej grupy zaledwie milion pacjentów jest leczonych prawidłowo. Głównym problemem jest odpowiednia diagnoza astmy oraz regularne przyjmowanie leków. Astma jest chorobą nieuleczalną. Pacjenci, którzy odczuwają poprawę, odstawiają leki i po jakimś czasie trafiają do szpitala z zaostrzeniem objawów.

(iar)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomoc dla alergików: roboty zmierzą poziom pyłków

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2010 07:26
700 robotów będzie mierzyć w Japonii stężenie pyłków powodujących katar sienny. Maszynę skonstruowała jedna z japońskich korporacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt pylenia drzew. 40 proc. Polaków cierpi na alergie

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2010 07:43
Alergolog doktor Agnieszka Krauze z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zwraca uwagę, że teraz przypada szczyt pylenia drzew.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CO2 odpowiada także za alergie

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 16:00
Mieszkańcy europejskich miast mogą coraz bardziej cierpieć z powodu alergii. Objawy takie jak katar czy łzawienie może powodować jeden z największych wrogów publicznych naszych czasów - dwutlenek węgla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alergia to epidemia XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 09:00
Alergie dotyczą większości z nas. Astma zaś, pomimo olbrzymiego postępu w jej leczeniu, pozostaje nieuleczalna.
rozwiń zwiń