X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Gigantyczne elektroniczne włamanie

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2009 13:21
Skradziono 130 mln numerów kart kredytowych i płatniczych.
Audio

Amerykańscy prokuratorzy oskarżyli 28-letniego mieszkańca Florydy o kradzież stu trzydziestu milionów numerów kart kredytowych i płatniczych. Zdaniem władz, było to największe elektroniczne włamanie tego typu w historii USA.

Prokuratura twierdzi, że Albert Gonzalez i jego dwaj rosyjscy współpracownicy wykorzystali luki w systemach płatniczych wielu sklepów, w tym dużej sieci 7-Eleven. Skradzione informacje pochodziły także z bazy amerykańskiego administratora kart kredytowych Heartland Payment Systems oraz sieci handlowej Hannaford Brothers. Zaatakowane zostały również dwie inne instytucje, których nazw nie podano.

28-letni haker i jego wspólnicy od 2006 roku analizowali systemy informatyczne firm, z których zamierzali ukraść cenne dane. Następnie zdecydowali się na skomplikowane ataki, które pozwolił im na penetrację sieci ofiar i kradzież informacji o kartach debetowych i kredytowych. Włamywali się stosując tak zwane zastrzyki SQL, a wykradzione dane transferowane były następnie na serwery w kilku stanach USA, Łotwie, Holandii i Ukrainie. Numery kart mogły być potem odsprzedane i wykorzystane do robienia nielegalnych zakupów. Grupa hackerów nadała tej operacji kryptonim "Stań się bogaty, lub zgiń próbując to zrobić" ("Get rich or die tryin").

Hakerska aktywność Gonzaleza była znana służbom specjalnym już wcześniej. Był on liderem grupy Shadowcrew, która także kradła dane i numery kart kredytowych. W 2004 roku 26 osób, które stały na czele grupy liczącej 4000 hakerów, zostało skazanych. Wtedy Gonzalez zgodził się współpracować z Secret Service, został informatorem i zajmował się tropieniem hackerów. Teraz siedzi w areszcie. Jego proces powinien rozpocząć się w przyszłym roku. Grozi mu 25 lat więzienia i ćwierć miliona dolarów grzywny.

Paweł Zych

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

LENR

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2010 08:00
Wyobraź sobie laptopa, którego nigdy nie trzeba podłączać do prądu. Samochód, który tankujesz raz na 4 lata. To wcale nie musi być science fiction. To LENR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

iPad – grajpad

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2010 15:51
Miłość ci wszystko wybaczy... nawet to, że nie obsługuję flash, nie mam wbudowanej kamery ani portu usb. Nie mogę otworzyć kilku aplikacji na raz... Ale jestem piękny, Twój iPad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komórkowy GPS

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2010 11:05
Jak działa nawigacja w telefonach komórkowych?
rozwiń zwiń