X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Implant łagodzi chroniczną migrenę

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 14:34
Stymuluje nerwy szyjne za pomocą impulsów elektrycznych. Urządzenie jest już legalne w UE, a czeka na zatwierdzenie w USA.
Implant łagodzi chroniczną migrenę
Foto: Glow Images/East News

Impulsy elektryczne mają pomóc tym, którzy cierpią na chroniczne bóle migrenowe. Implant został opracowany przez Stephena Silbersteina z amerykańskiego Thomas Jefferson University. Wraz ze swoim zespołem zaopatrzył w urządzenie 157 osób i zbadał, jak na nie reagują.
U 105 uczestników, którzy przyjęli implant, był on czynny przez 3 miesiące. Pozostałym w ogóle go nie włączono, a zatem spełniał rolę podobna do placebo. U tych, u których urządzenie działało, zdecydowanie zmniejszyła się liczba ataków migreny – średnio z 22 do 16 miesięcznie.
Co ciekawe, badacze nie wiedzą, jaki dokładnie mechanizm jest odpowiedzialny za redukcję migreny. Badania wskazują, że impulsy elektryczne mogą mieć związek z przekazywaniem informacji o bólu.

(ew/Newscientist)

Zobacz więcej na temat: migrena USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Geny migreny

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 07:20
Migrena to powtarzający się, napadowy, zwykle jednostronny ból głowy będący utrapieniem wielu osób. Może być zapisana w genach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zastrzyki z botoksu lekiem na migrenę

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2010 08:41
W Stanach Zjednoczonych dopuszczono lek do użycia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta z migreną mogła być maltretowana w dzieciństwie

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 11:00
Panie, które cierpią na tę przypadłość, często doświadczały w dzieciństwie przemocy: fizycznej, seksualnej, słownej lub emocjonalnej - potwierdzają najnowsze badania.
rozwiń zwiń