X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Robot pisze dla gazety. Jest szybszy od człowieka

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 10:57
- Dziennik "Los Angeles Times" jako pierwszy poinformował w poniedziałek o niewielkim trzęsieniu ziemi w Kalifornii. To jednak nie zasługa szybkiego reportera, tylko robota - informuje portal BBC.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

Dziennikarz i programista Ken Schwencke opracował algorytm, zwany Quakebot, który automatycznie generuje krótką notatkę na podstawie danych od amerykańskich służb geologicznych USGS. Dzięki temu informacja trafiła do internetu już po trzech minutach od trzęsienia. Gotową wiadomość wystarczyło tylko nadać.
"LA Times" jest pionierem technologii, która polega na automatycznym umieszczaniu danych w gotowym szablonie. Inne media też mają na koncie podobne eksperymenty, zwłaszcza w informacjach sportowych - zauważa BBC.
Gazeta z Los Angeles stosuje jeszcze jeden algorytm pozwalający na generowanie wiadomości o przestępczości w mieście. O tym, czy wydarzenie zasługuje na głębszą uwagę, decyduje jednak człowiek.
Automatyczne generowanie wiadomości nie zastąpi dziennikarza; pozwala jedynie na szybkie zgromadzenie i przekazanie dostępnych danych - wyjaśnia Schwencke, który podkreśla, że automat stanowi wyłącznie uzupełnienie człowieka.

Zobacz serwis Nauka w Polskim Radiu >>>

PAP, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ostrzeżenie przed trzęsieniem ziemi... w komórce?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 17:49
Telefony komórkowe mają ostrzegać przed zbliżającym się trzęsieniem Ziemi. Nad nową technologią pracują eksperci z Kalifornii.
rozwiń zwiń