X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sierpień 1980

Zaczęło się od Anny Walentynowicz

17.08.2015 06:00
Przełomowym momentem fali protestów robotników w lecie 1980 roku był strajk w Stoczni Gdańskiej. Zaplanowany i przeprowadzony przez działaczy Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, stał się "zapalnikiem" buntu w całym Trójmieście.
Strajk w Stoczni im. Lenina. Zapoczątkowany żądaniem przywrócenia do pracy pracownicy stoczni Anny Walentynowicz, rozpoczął się 14 sierpnia. Na zdjęciu: robotnicy przed budynkiem sali BHP, gdzie odbywały się codzienne narady strajkujących
Strajk w Stoczni im. Lenina. Zapoczątkowany żądaniem przywrócenia do pracy pracownicy stoczni Anny Walentynowicz, rozpoczął się 14 sierpnia. Na zdjęciu: robotnicy przed budynkiem sali BHP, gdzie odbywały się codzienne narady strajkującychFoto: PAP/Jakub Grelowski

9 sierpnia za "ciężkie naruszenie obowiązków pracownika" zostaje zwolniona z pracy Anna Walentynowicz.

Dzień później Bogdan Borusewicz, Jerzy Borowczak, Ludwik Prądzyński i Bogdan Felski planują zorganizowanie strajku w gańskiej stoczni 14 sierpnia. Ich ustalenia są tajemnicą. Logistyką przedsięwzięcia zajmuje się Bogdan Borusewicz. Organizuje druk kilkutysięcy ulotek z odezwą "Do pracowników Stoczni Gdańskiej". Powielają ją w podziemnej niezależnej oficynie "Alternatywy" Piotr i Maciej Kapczyńscy oraz Zbigniew Nowek. Znajdują się tam informacje o sprawie Anny Walentynowicz. Nie padają jeszcze słowa nawołujące do strajku.

Skan ulotki „Do pracowników Stoczni Gdańskiej”, źr. Marek Owsiński.
Skan ulotki „Do pracowników Stoczni Gdańskiej”.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak