X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Mieszkańcy Ziemi Pułtuskiej zaśpiewają i zagrają piosenki Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 14:03
W najbliższy weekend odbędą się kolejne koncerty z serii "Mieszkańcy Ziemi Pułtuskiej śpiewają i grają". Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka.
Czerwone Gitary będą jedną z gwiazd imprezy w Pułtusku
Czerwone Gitary będą jedną z gwiazd imprezy w PułtuskuFoto: Facebook/CzerwoneGitary

Imprezę zainauguruje otwarcie wystawy ze zbiorów Wiesława Wilczkowiaka, pt. "Rock zaczął się w Gdyni" w najbliższą sobotę o 17. w Galerii Domu Polonii w Pułtusku - Krużganek Dolny. 

O 18. w amfiteatrze im. K. Klenczona odbędzie się koncert "Nikt na świecie nie wie...", podczas którego pułtuszczanie zaśpiewają piosenki Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. Na scenie pojawi się również sam legendarny zespół, który zagra koncert o godzinie 20.

W niedzielę odbędą się dwa koncerty. O 18. wystąpi Carol Markowsky, polski zespół rockowy z Makowa Mazowieckiego.

Natomiast o 20. odbędzie się koncert zespołu Żuki, wykonujący głównie utwory grupy The Beatles. Gra także przeboje takich wykonawców jak Led Zeppelin, Krzysztof Klenczon, Czerwone Gitary, czy Free.

Wszystkie koncerty odbędą się w amfiteatrze im. K. Klenczona w Domu Polonii w Pułtusku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Krzysztof Klenczon urodził się w 1942 roku w Pułtusku. W latach 1962–1964 był gitarzystą zespołu Niebiesko-Czarni, z którym w 1963 wystąpił w „Olympii” w Paryżu. Był liderem takich zespołów muzycznych jak Pięciolinie (1964), Czerwone Gitary (1965–1970) i Trzy Korony (1970–1972). 

>>>Alicja Klenczon: muzyka Krzysztofa wytrzymała próbę czasu

Został ranny w wypadku samochodowym, gdy wracał 27 lutego 1981 z koncertu charytatywnego w klubie Milford w Chicago. Zmarł 7 kwietnia 1981 w Szpitalu św. Józefa (Saint Joseph Hospital) w Chicago. Urnę z prochami złożono 25 lipca 1981 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Mazurskiej w Szczytnie.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Krzysztof Dzikowski: tekściarze stali się niepotrzebni

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 17:33
Jest autorem tekstów piosenek, które stały się wielkimi przebojami. Jednym z pierwszych utworów, do którego napisał słowa jest słynna piosenka zespołu Czerwone Gitary pt: "Anna Maria". 
rozwiń zwiń