X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Stanisław Tym: "Miś" mnie zasmucił

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 11:00
Popularny satyryk, autor scenariuszy filmowych, aktor, reżyser i felietonista skończył we wtorek 75 lat. Z tej okazji przenosimy się do roku 1981 i przypominamy rozmowę, w której Tym zdradził przepis na dobrą komedię i zdradził tajemnice "Misia".
Audio

- Komedia to bardzo pracochłonna i natychmiast weryfikowalna sprawa - mówił jubilat Annie Fuksiewicz. - W dramacie reżyser może przez 15 sekund pokazywać pejzaż i nie musi się z tego tłumaczyć. W komedii każda scena musi być dopracowana i prowadzić do puenty. A widz powinien ryczeć ze śmiechu.

Ta rozmowa odbyła się w 1981 roku po premierze "Misia”. Stanisław Tym zdradził w niej, ile kosztowała kultowa komedia i o czym tak na prawdę opowiada: - To film o kłamstwie. O człowieku, który kłamie permanentnie, organicznie i do końca. I dlatego w finale wygrywa... 

Słowa te padły w przededniu wybuchu stanu wojennego. Wbrew powszechnemu entuzjazmowi karnawału Solidarności Tym dodał: - Kłamstwo, nieprawda, głupota i obłuda... Tyle ich wokół, że satyrycy powinni spać spokojnie, tematów im nie zabraknie.

Niestety trzydzieści lat później jego słowa nie straciły na aktualności. Zachęcamy do wysłuchania całego wywiadu, w którym Stanisław Tym wyjaśnia, dlaczego "Miś" go zasmucił. 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

30 lat mineło - dziś rocznica premiery kultowego "Misia" Stanisława Barei

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 07:10
4 maja 1981 roku, odbyła się premiera filmu "Miś" Stanisława Barei, najpopularniejszej, obok "Rejsu" Marka Piwowskiego, polskiej komedii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Tym: Zalewa nas tandeta!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 12:57
Popularny aktor i satyryk opowiadał o swojej drodze artystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak prezydent Komorowski wiązał buty Tymowi

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 14:56
Bronisław Komorowski, z małżonką Anną, przybył na benefis Stanisława Tyma do radiowej Trójki. - Nie mieliśmy tego w żadnym ze scenariuszy - powiedział Marek Kondrat, jeden z prowadzących uroczystość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wandale spalili kultowego Misia z filmu Barei

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 16:09
Miś "na miarę naszych możliwości" od jesieni ub. roku stał na Gliniankach Sznajdra przy ulicy Połczyńskiej w Warszawie.
rozwiń zwiń