X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Poczekalnia Lupy i Masłowskiej (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2011 11:00
Lupa, mędrzec, filozof i Masłowska, pisarka o ciętym języku - to może być wybuchowa mieszanka. Podczas Europejskiego Kongresu Kultury zaprezentują wspólnie stworzony spektakl "Poczekalnia.0".
Audio
  • Krzysztof Mieszkowski o nowym sezonie artystycznym Teatru Polskiego we Wrocławiu

Krystian Lupa do współpracy nad swym najnowszym spektaklem "Poczekalnia.0" zaprosił Dorotę Masłowską, która - czego możemy się dowiedzieć z materiałów zapowiadających przedstawienie: "scenariusza nie napisała, ale była przy poczęciu". Spektakl będzie można zobaczyć już pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu, który trwa od 8 do 11 września.

Krystian Lupa swoich aktorów wysadza w środku nocy na stacji, w miejscowości, której nazwy nawet nie można się dowiedzieć. Nic nie wiadomo. Ten czas należy przeczekać - do rana, w ciepłej poczekalni, która staje się swoistym mikrokosmosem społecznych zachowań.

/

Głos dostają aktorzy, jednak nie bez znaczenia jest współpraca znanego reżysera urodzonego w latach 40. z pisarką rocznik 1983. To eksperyment, zarówno jeśli chodzi o metodę pracy, która opiera się na aktorskich improwizacjach jak i konfrontację dwóch osobowości, silnych charakterów. Przedstawiciele dwóch pokoleń różnych estetycznie stworzyli spektakl. W audycji "Wybieram Dwójkę" o "Poczekalni. 0" opowiada Krzysztof Mieszkowski – dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, dla którego Lupa zrealizował spektakl.

W obsadzie tego eksperymentu zobaczymy: Sylwię Boroń (gościnnie), Krzesisławę Dubielównę, Annę Ilczuk, Dagmarę Mrowiec, Halinę Rasiakównę, Ewę Skibińską, Martę Ziębę, Marcina Czarnika, Mirosława Haniszewskiego, Rafała Kronenbergera, Marcina Pempusia, Adama Szczyszczaja, Wojciecha Ziemiańskiego.

Polskie Radio Trójka twórców "Poczekalni.0" będzie gościło 9 września 2011 o 0.05 w audycji Barbary Marcinik "Trójka Pod Księżycem". 11 września o 14.05 będą też gośćmi trójkowego "Magazynu Bardzo Kulturalnego".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Spektakl Lupy oblegany

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 12:04
Krystian Lupa na festiwalu Kunstenfestivaldesarts w Brukseli zaprezentuje swoje przedstawienie. Na dwa spektakle "Factory 2" organizatorzy sprzedali aż 800 biletów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TPK z Europejskiego Kongresu Kultury

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2011 19:29
Pierwszy wieczór – EUROPEJSKIEGO KONGRESU KULTURY we Wrocławiu.
rozwiń zwiń