X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Gwarancja Kultury

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 09:07
W kategorii "muzyka poważna" uhonorowano 23-letniego wiolonczelistę Marcina Zdunika za "dojrzałe interpretacje sytuujące go w gronie najlepszych polskich instrumentalistów".
Audio

W kategorii "jazz,rock i inne..." nagrodzono Mateusza Kołakowskiego za płytę będącą owocem współpracy z Davidem Liebermanem, znakomitym saksofonistą znanym z występów z Milesem Davisem.

W kategorii "teatr" wyróżniono Karolinę Gruszkę za "popis aktorski w przedstawieniu 'Lipiec' Iwana Wyrypajewa w Teatrze na Woli".

"Gwarancją Kultury" za osiągnięcia filmowe nagrodzono Bartka Konopkę, autora "Królika po Berlińsku". Nagrodę przyznano za "polski dokument, który podbił świat. Za oskarowe nadzieje, Za najtrafniejszy komentarz do Wiosny Ludów z '89 roku".

W dziedzinie "Sztuki wizualne" wyróżniono Jakuba Ziółkowskiego. Jury zwróciło uwagę na "potężną wyobraźnię" malarza i jej efekt, który określono jako "w jakimś sensie surrealistyczny".

W kategorii "literatura" uhonorowano Dariusza Czaję, autora "lekcji ciemności", książki będącej "brawurową kontrą wobec nieznośnej lekkości i letniości świata współczesnego".
Za osiągnięcia w twórczym rozwoju dzieci i młodzieży uhonorowano czasopismo dla dzieci "Czarodziejska Kura".

TVP Kultura przyznała też dwie nagrody specjalne: jedną Mariuszowi Wilczyńskiemu - autorowi animowanej oprawy plastycznej kanału, drugą, pośmiertnie, wiceministrowi kultury Tomaszowi Mercie, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.
W związku z czasem narodowej żałoby nie odbędzie się gala, która zawsze towarzyszyła wręczeniu nagród TVP Kultura. Zamiast tego w najbliższą sobotę o 20.00 stacja wyemituje reportaż poświęcony laureatom.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Nagrody Programu III

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2007 21:45
Trójka po dlugiej przerwie ponownie przyznaje nagrody im. Mateusza Święcickiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Muzyczne Programu III - MATEUSZE 2007

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2007 15:23
Po ośmiu latach przerwy Trójka ponownie przyzna Nagrody Muzyczne Programu Trzeciego - Mateusze. Tegorocznych laureatów ogłosimy 10 września o godzinie 20.00 na uroczystym koncercie przy Myśliwieckiej - gościem specjalnym będzie Anna Maria Jopek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatralne nagrody

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2007 16:39
29 października, po raz dziewiąty przyznane zostaną Feliksy Warszawskie- nagrody za wybitne osiągnięcia teatralne: reżyserskie i aktorskie. Konkurs ma na celu promowanie wybitnych osiągnięć artystycznych w warszawskim sezonie teatralnym. W tym roku w konkursie wzięło udział 19 teatrów, które zgłosiły łącznie 85 premier.
rozwiń zwiń