Kultura

Ich żywiołem jest wojna

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2010 17:02
Od piątku (20 sierpnia) w kinach pojawi się najnowszy film w reżyserii Sylvestra Stallone "Niezniszczalni".

-Nie ma w tym filmie lotniskowców ani samolotów odrzutowych. W naszym filmie facet wali drugiego w gębę albo rzuca w przeciwnika toporem. Takie było ogólne założenie. Chciałem wprowadzić takie pojedynki. Ktoś może powiedzieć, że to anachronizm, ale nam właśnie o to chodziło. Ten film to starcie mężczyzn z mężczyznami – tak swój film zapowiada Sylvestr Stallone.

 Film opowiada o grupie niebezpiecznych i wysoko wyspecjalizowanych najemników, którzy wyruszają na specjalną misję. Wcześniej nikt inny nie odważył się jej przyjąć. Ich zadaniem jest likwidacja latynoskiego dyktatora, który od ponad 20 lat znęca się nad swoimi obywatelami i zagraża innym krajom. Po rozpoczęciu misji żołnierze odkrywają, że sprawy wyglądają inaczej, niż się tego spodziewali. Nieoczekiwanie wpadają w sieć kłamstw i zdrady. Misja zostaje udaremniona, a "kompania braci" staje w obliczu całkowitej destrukcji.

W filmie występują: Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Mickey Rourke, Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger, Steve Austin, Randy Couture, Terry Crews oraz sam reżyser Sylvester Stallone.

(mz na podst. mat. prasowych)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Premiery tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2010 12:45
Trzy polskie produkcje: "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego z Andrzejem Sewerynem, Robertem Więckiewiczem i Magdaleną Boczarską w obsadzie, komedia sensacyjna "Trick" z Piotrem Adamczykiem oraz dokument "Beats of Freedom - Zew wolności" można już oglądać na dużym ekranie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2010 11:16
W walentynkowy weekend do kin wchodzi pięć nowych tytułów. Są to: polska komedia "Kołysanka", trzy filmy o miłości: "Wciąż ją kocham", "To skomplikowane" i "Walentynki" oraz biografia "Amelia Earhart".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piątkowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2010 10:38
Nagrodzony francuskim Cezarem dokument "Plaże Agnes" w reżyserii Agnes Vardy, dramat "Była sobie dziewczyna" nominowany do Oscara w trzech kategoriach (m.in. na najlepszy film) oraz klasyka filmu gangsterskiego z 1967 roku "Bonnie i Clyde" od piątku w kinach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Buddenbrookowie" w kinie

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2010 16:00
Na ekrany trafia film "Buddenbrookowie. Dzieje upadku rodziny". Ekranizacja powieści Tomasza Manna to największa niemiecka produkcja ostatnich 25 lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filmowy weekend z meksykańskim superbohaterem

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2010 14:20
W dniach 20-22 sierpnia krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na przegląd filmów z El Santo - ikoną meksykańskiej popkultury.
rozwiń zwiń